Ciepłe i wyszczuplające płaszcze zimowe dla puszystych pań

Damski płaszcz w dużym rozmiarze może wyszczuplić Twoją sylwetkę. Jaka długość płaszcza XXL będzie najlepsza? Jaki fason warto wybrać? Czy modelujący sylwetkę płaszcz damski musi mieć kolor czarny?

W sklepach można znaleźć wiele modnych i wygodnych płaszczów damskich na zimę. Wśród nich znajduje się także szereg ciekawych modeli w dużych rozmiarach. Wiele pań ma jednak dużo problemów z dobraniem odpowiedniego płaszcza XXL. Pod uwagę należy wziąć wtedy kilka kluczowych kwestii. O czym pamiętać podczas zakupów?

Fason płaszcza damskiego XXL – jaki będzie najlepszy?

Płaszcze można kupować w wielu fasonach. Jaki z nich będzie najlepiej sprawdzać się w przypadku puszystej sylwetki?

Gdy chodzi o płaszcze zimowe dla puszystych pań, warto przede wszystkim szukać modeli nadających figurze kształt klepsydry. Polecane są płaszcze jednorzędowe, z zaznaczoną talią za pomocą wcięcia lub też dodatkowo z paskiem do przewiązywania. Najlepiej, aby kołnierz był wykładany i dość duży, natomiast dół płaszcza lekko rozszerzał się na boki.

Można także zdecydować się na płaszcz o fasonie kokonu. Taki płaszcz ma średnią długość i zwęża się do dołu, dzięki czemu może on optycznie wyszczuplić sylwetkę.

Trzecia propozycja to parka – jest to długa kurtka sięgająca za biodra, najczęściej do wysokości kolan, która z tyłu wykończona jest w kształcie trójkąta. Parki mają także specjalne sznureczki w pasie, które wyszczuplają sylwetkę, a także wyposażone są w kaptury z futerkiem dla dodatkowego ciepła.

Długość płaszcza damskiego XXL – co wybrać?

Dla osoby noszącej większe rozmiary najlepszą opcją będą płaszcze zimowe dla puszystych pań o długości średniej, do kolan lub lekko przed kolana. Można też zdecydować się na płaszczyki sięgające za biodra albo też na płaszcze do połowy łydki.

Należy natomiast unikać płaszczów bardzo krótkich oraz długich, które sięgają aż do ziemi. Mogą one spowodować zniekształcenie sylwetki, więc nie będzie ona wyglądać wtedy atrakcyjnie.

Kolor płaszcza damskiego XXL – nie tylko czarny

Wiele kobiet, które zainteresowane są kreacjami jak płaszcze zimowe dla puszystych pań, wybiera te w kolorach ciemnych. Mogą one optycznie wyszczuplić sylwetkę.

Płaszcz damski w kolorze czarnym to klasyczny wybór, jednak można także zdecydować się na inne opcje, na przykład na płaszcz w kolorze granatowym, szarym melanżu czy też w kolorze szmaragdowym. Z kolei parki są bardzo popularne w kolorze khaki.

Sprawdź modne i ciepłe płaszcze zimowe dla puszystych pań dostępne już teraz w sklepach internetowych z modą XXL i złóż zamówienie!

Dodaj komentarz