Cytaty po angielsku z piosenek – skuteczny sposób na szybką naukę języka angielskiego.

Nauka języka angielskiego nie jest prosta dla osób, które nie są uzdolnione lingwistycznie. To właśnie dla takich ludzi został opracowany system nauki z wykorzystaniem cytatów po angielsku. Dlaczego taka forma sprawdzi się prawdopodobnie w każdym przypadku?

Nauka języka angielskiego jest łatwiejsza, jeśli wiemy, w jaki sposób funkcjonuje nasz mózg. Warto podkreślić, iż ten jeden z najważniejszych organów w naszych ciele przetwarza informacje językowe w konkretnych ośrodkach. W mózgu funkcjonują 2 priorytetowe ośrodki odpowiadające za mowę:

  • Ośrodek Broki – jego głównym zadaniem jest wytwarzanie mowy.
  • Ośrodek Wernickiego – zajmuje się procesami pozwalającymi zrozumieć mowę.

Słuchawki

Główne ośrodki wspomagane są przez mechanizmy motoryczne, słuchowe i takie, które zajmują się koordynacją ruchową i mówienia. Ośrodek Broki jest ściśle skontaminowany z korą motoryczną. Aby mówić i sprawnie komunikować się w obcym języku, trzeba wypowiadać słowa oraz głośno je artykułować.

Natomiast ośrodek Wernickiego połączony jest z korą słuchową mózgu. Zatem, by rozumieć język angielski trzeba bardzo dużo słuchać obcojęzycznych tekstów. A jakie teksty najlepiej zapadają w ucho? Oczywiście są to piosenki. Cytaty po angielsku z piosenek to ciekawy sposób na to, by przyswajać słówka i intuicyjnie wyczuwać podstawy angielskiej gramatyki. W tym kontekście ważne jest pojęcie tak zwanej melodii języka.

Nauka z pomocą piosenek śpiewanych po angielsku wyodrębnia także inne znaczenie efektywnej nauki. Szybkie przyswojenie języka angielskiego jest możliwe tylko wtedy, gdy skupiamy się na nauce zwrotów, a nie na samej gramatyce. W tym punkcie należy przytoczyć teorię stworzoną przez znakomitego językoznawcę, którego nazwisko brzmi Chomsky. Otóż Noam Chomsky stwierdził, iż mózg ludzki jest predestynowany biologicznie do szybkiego przyswajania gramatyki bez żmudnego wklepywania definicji i teorii. W związku z tym należy skupić się przede wszystkim na nauce słów i zwrotów. W ten sposób każdy człowiek jest w stanie wypowiadać się poprawnie pod kątem gramatyki oraz stylistyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.