Nowoczesne akademiki mają potencjał

Na rynku nieruchomości komercyjnych prężnie rozwija się sektor nowoczesnych akademików. Popyt zwiększa napływ studentów zza granicy. Przykładem takich akademików jest BaseCamp w Lipsku.

 

Akademik lepszy niż stancja

Od dłuższego czasu widać tendencję, że uczelnie przestały inwestować w domy studenckie. Przyczynił się do tego pogląd, że wynajem stancji daje możliwość prywatności, ciszy, lepszego standardu.  Potoczna nazwa „akademik” pochodzi od nazwy domu studenckiego Politechniki Warszawskiej, otwartego w latach 30. na placu Narutowicza. Zamieszkiwały go tysiące osób, pokoje były przepełnione, na piętro przypadała jedna łazienka. Sytuacja z biegiem lat ulegała nieznacznemu polepszeniu. Studenci mieszkanie w akademiku traktowali jako przygodę. Do dziś krążą legendy na temat studenckiego życia. Nie wszyscy mogą liczyć na miejsce w akademiku, nie chcą też rezygnować z uroków studenckiego życia i mieszkać w prywatnych mieszkaniach w mniejszej grupie osób. Na ich potrzeby odpowiada sektor prywatnych akademików o wysokim standardzie.

Czym jest BaseCamp?

Jest to kompleks apartamentów mieszczących się w nowoczesnych budynkach. Przykładem może być BaseCamp Lipsk. Mieszkania łączą w sobie nowoczesność i przytulność. W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Każdy pokój wyposażony jest w prywatną łazienkę i aneks kuchenny. Gwarantuje to stały kontakt ze znajomymi przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Dla osób lubiących wspólne przestrzenie, zaproponowano Studio Base, czyli pokój z prywatną łazienką i wspólną kuchnią na korytarzu. Istnieje możliwość zamieszkania solo lub z partnerem/partnerką. W ofercie znajdują się pokoje z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. W zależności od wariantu, pokoje są komfortowo umeblowane. Wszystkie rachunki i dostęp do  szybkiego Internetu wliczone są w cenę pokoju.

BaseCamp Lipsk

Domy studenckie w Lipsku znajdują się w zielonej części miasta, nieopodal Uniwersytetu. W kompleksie BaseCamp Lipsk znajduje się 385 pokoi w tym 6 pokoi dla osób niepełnosprawnych, 14 wspólnych kuchni, pokój cichej nauki, stacja rowerów do wynajęcia, pralnia. Wspólne przestrzenie i taras na świeżym powietrzu sprzyjają socjalizacji.  W budynku znajduje się kino, siłownia, parking.

Zdjęcia https://pixabay.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.