Popraw wygląd włosów

Szczególnie wakacyjną porą zmagamy się z osłabionymi kosmykami. Niestety coraz więcej przedstawicielek płci pięknej cierpi przez wypadanie włosów. Na szczęście są kosmetyki, które nie tylko zagęszczają włosy, lecz także znacznie przyspieszają ich wzrost. Już od dzisiaj każda z nas może zachwycać bujną czuprynę. Od czego zacząć?

 

Po pierwsze – udaj się do trychologa

Trycholog jest specjalistą od zdrowia włosów oraz cebulek. Na samym początku trycholog przeprowadzi z nami wywiad. Z pewnością zapyta się o styl życia, przebyte oraz aktualne choroby. Następnie wykonywana jest trichoskopia, czyli badanie skóry głowy za pomocą specjalnej kamery. Taka kamera jest w stanie powiększyć obraz o 700 razy. Trycholog dokładnie ogląda ujścia mieszków włosowych, sprawdza gęstość włosów, występujące zmiany skórne. Ponadto ocenia stan łodygi włosa oraz cebulki. Dodatkowo można zrobić morfologię i zbadać poziom hormonów. Dzięki takiemu badaniu można odpowiednio dopasować preparaty na skórę głowy.

Sięgnij po dobrą odżywkę

Pierwszą pomocą z pewnością będzie użycie odpowiednich kosmetyków, które mają działanie regeneracyjne i zapobiegające wypadaniu włosów. To bardzo ważne, aby w pierwszej kolejności odżywić cebulki.

Laser

Niektórzy z powodzeniem stosują opaskę z laserem. W ten sposób można w domowym zaciszu stymulować wzrost włosów. Opaskę należy założyć na głowę i włączyć. Cały zabieg trwa około 90 sekund. Stosowanie opaski daje efekt już po 3 miesiącach. Niestety koszt takiej opaski jest dosyć duży. Urządzenie kosztuje około 4 tysięcy.

Efekt natychmiastowego zagęszczenia

Efekt natychmiastowego zagęszczenia jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów. Będą to specjalne posypki, które zagęszczają za pomocą mikrowłókien. Przyczepiają się do skóry i zakrywają miejsca, w których prześwituje skóra głowy.

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.