Poznaj najlepsze uczelnie w Polsce!

Fundacja Edukacyjna Perspektywy pod nadzorem Kapituły kierowanej przez profesora Michała Keibera przygotowała i opublikowała XXI Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020, który każdego roku pomaga maturzystom w wyborze wymarzonego kierunku oraz odpowiedniej uczelni. Zestawienie obejmuje cztery kategorie: Ranking Uczelni Akademickich, Ranking Uczelni Niepublicznych, Ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych oraz Ranking Kierunków Studiów. Najlepszą uczelnią w Polsce w 2020 roku okazał się Uniwersytet Jagielloński. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, a trzecie Politechnika Warszawska.

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, będący najstarszą uczelnią w Polsce, uzyskał 100 procent we wskaźniku rankingowym. Należy również do grupy najstarszych uniwersytetów na świecie. Uczelnia oferuje studentom 16 wydziałów, 80 różnych kierunków pierwszego stopnia, 160 specjalizacji (w tym również studia w językach obcych).Wśród wszystkich wydziałów szczególnie wyróżniają się trzy, które tworzą Collegim Medicum: Lekarski, Farmaceutyczny oraz Nauk o Zdrowiu. Uniwersytet Jagielloński umożliwia studentom nie tylko udział w badaniach synchrotronowych, ale również odkrywanie skutecznych metod leczenie chorób nieuleczalnych. Studia prowadzone są na wszystkich poziomach nauczania: licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Uczelnia posiada nowoczesny kampus, elektroniczny system zaliczania zajęć. Gwarantuje wysoki poziom wykształcenia oraz zdobywanie umiejętności biegłego posługiwania się dwoma językami obcymi.  Uniwersytet współpracuje z uczelniami z całego świata.

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski, który uzyskał 95,6 procent we wskaźniku rankingowym, znajduje się również na czele listy najlepszych szkół na świecie. W ofercie uczelni znajduje się ponad 100 kierunków i specjalności studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, ponad 2 programów w języku angielskim oraz programy z elementami nauk medycznych i inżynierskich. Studenci mogą podjąć również studia interdyscyplinarne pod opieką tutorów, pozwalające samodzielnie kształtować program w ramach kilku jednostek. Uniwersytet Warszawski należy do Sojuszu 4 EU+, który posiada status uniwersytetu europejskiego w konkursie ogłoszonym przez Komisję Europejską. W październiku 2018 roku Uniwersytet Warszawski wygrał konkurs w programie inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Politechnika Warszawska

Pilotechnika Warszawska, która uzyskała 78,9 procent we wskaźniku rankingowym, jest jedną z największych i najlepszych uczelni technicznych nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo – Wschodniej. Uczelnia oferuje 20 wydziałów, kształcących studentów w różnorodnych kierunkach. Wykwalifikowana i doświadczona kadra pracownicza gwarantuje studentom wszechstronne wykształcenie, a także umożliwia realizowanie i rozwijanie własnych pasji naukowych, sportowych czy związanyc z kulturą i sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.