Prywatne akademiki Poczdam – warto czy nie?

Wybierając się na studia za granicą niezwykle ważną kwestię stanowi znalezienie idealnej kwatery na cały czas nauki. Można zatrzymać się w domu akademickim przynależącym do uczelni, na której będziemy studiować. Jednak o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem są coraz popularniejsze prywatne akademiki Poczdam. Zobacz, jak funkcjonują tego typu obiekty i jakie wygody zapewniają swoim mieszkańcom.

Prywatne akademiki Poczdam – czym są i jak wynająć w nich pokój?

Studia zagraniczne to dla wielu młodych ludzi okazja do szybkiego usamodzielnienia się. Wtedy często towarzyszy im dylemat związany z wynajmem odpowiedniego lokum. Nie każdy może liczyć w tej kwestii na pomoc znajomych czy rodziny, a publiczne akademiki bywają już dawno zajęte. Wtedy mogą oni skorzystać z rozwiązań, jakie dostarcza im BaseCamp – sieć prywatnych akademików.  Na jej ofertę składają się przestronne, w pełni umeblowane pokoje zlokalizowane w najbardziej dogodnych punktach miast. Obecnie BaseCamp stacjonuje na obszarze czterech państw. Są to: Niemcy (czyli prywatne akademiki Poczdam i Lipsk), Dania (akademiki w Kopenhadze i Lyngby) oraz Polska (akademiki w Łodzi).

komputer na biurku

Aby wynająć pokój w interesującej lokalizacji, wystarczy wejść na tę stronę: basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/   i założyć na niej profil, a później już tylko zarezerwować sobie wolny apartament. Pod wskazanym adresem znajdziemy także zdjęcia pokojów oraz krótkie notki o najciekawszych atrakcjach w okolicy.

Czy to się opłaca?

Prywatny akademik Poczdam to szereg udogodnień. Przede wszystkim umiejscowienie obiektu, dzięki czemu jego mieszkańcy nie muszą martwić się o dojazd na uczelnię, do pracy czy biblioteki. Poza tym BaseCamp zadbał też o to, aby studenci mogli też bezproblemowo skorzystać w czasie wolnym z oferowanych przez miasto ich pobytu atrakcji. Prywatne akademiki to również wygoda, jeśli chodzi o ich urządzenie. Pokoje są widne, dość przestronne i tak zaprojektowane oraz urządzone, aby ich mieszkańcy mogli czuć się w nich wygodnie zarówno w czasie nauki, jak i podczas odpoczynku od niej. Na studentów czekają apartamenty z osobną lub wspólną kuchnią, wyposażone w prywatną łazienkę, jedno lub dwuosobowe. W obiekcie nie brakuje też mieszkań przystosowanych ściśle do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak to jeszcze nie wszystko, co ma do zaoferowania akademik Poczdam BaseCamp. Na jego obszarze znalazły się też „punkty strategiczne”, czyli ułatwiające życie studentom. Zaliczają się do nich m.in. pralnia, ciche pokoje do nauki, siłownia. Mieszkańcy mogą też skorzystać z wypożyczalni rowerów lub spędzić mile czas w kinie lub wydzielonej strefie relaksu. Warto też podkreślić, że BaseCamp został tak zaprojektowany, aby ułatwić kontakty między studentami. Służą temu, chociażby wspólne funkcjonalne kuchnie czy przestrzeń do wspólnego wypoczynku.

akademik poczdam biurko

Jedyny minus wynajmu mieszkania w prywatnym akademiku to jego koszta. Te niestety są dość wysokie, zwłaszcza dla kogoś, kto nie pracuje. Jednak biorąc pod uwagę wygody, które oferują prywatne akademiki Poczdam, warto rozważyć tę opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.