Przedłuż żywotność swoich kosmetyków

Ile razy tusz do rzęs skończył Ci się w najmniej oczekiwanym momencie? Czy można jeszcze coś zrobić z zaschniętym lakierem? Istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym przedłużymy żywotność wielu kosmetyków. Poznaj niektóre z nich.


Tusz do rzęs

Zanim się skończy, potrafi po prostu wyschnąć. Co zrobić w takim przypadku? Wystarczy pipeta i parę kropli gorącej wody. Przy pomocy pipetki wpuszczamy do tubki kilka kropel gorącej wody. Zakręcamy i kilkakrotnie mocno wstrząsamy. Dzięki takiemu zabiegowi resztki tuszu do rzęs będą jeszcze nadawały się do użycia.

Lakier do paznokci

Twój ulubiony lakier do paznokci zasechł? Nie martw się! Stwardniały lakier do paznokci wstawiamy do miseczki z gorącą wodą. Dzięki temu lakier odzyska swoją wcześniejszą, nadającą się do użycia konsystencję. Aby nam szybko nie zasechł, przechowuj lakier do paznokci w lodówce.

Szminka do ust

Bardzo często mamy problem z połamaną szminką do ust. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Aby zespolić dwie części połamanego kosmetyku, należy ogrzewać oba końce nad płomieniem, dopóki nie roztopią się na tyle, by je ponownie skleić. Po sklejeniu wstawiamy szminkę na jakiś czas do lodówki.

Kiedy szminka skończyła się, zawsze na dnie oprawy pozostanie trochę kosmetyku. Za pomocą pędzelka do malowania warg możemy je bez żadnego kłopotu wyjąć.

Chłodzenie kosmetyków

Podczas upałów powinniśmy niektóre kosmetyki przechowywać w lodówce. Dzięki temu zachowają swoją świeżość i po nałożeniu na twarz odczujemy przyjemne ochłodzenie. Do lodówki możemy włożyć tonik, krem do twarzy, mleczko itp.

Jak dbać o kosmetyki?

Dbałość o kosmetyki również przedłuża ich żywotność. Bardzo ważne jest przechowywanie. Żeby buteleczki nie przewróciły się, można je przechowywać w tekturowych pudełkach z otworami (taki „kuferek” można wykonać oczywiście samemu). Pędzelki do makijażu będą miękkie, jeżeli od czasu do czasu będziemy je przemywać odżywką do włosów. Ołówki i kredki do oczu oraz brwi zaraz po zatemperowaniu można włożyć na jakiś czas lodówki. W ten sposób zmniejszymy ryzyko łamania się wkładu. Perfumy zaś przechowujemy w chłodnym, zaciemnionym miejscu. Jeśli będą stały tam, gdzie jest ciepło to niektóre ich składniki mogą się po prostu zepsuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.