Generatory ozonu są często stosowanymi urządzeniami w warunkach domowych, jednak stanowią także ważne wyposażenie wielu firm. Dzięki nim można nie tylko zadbać o czystość powietrza np. w obiektach użyteczności publicznej, ale także świadczyć wysokiej jakości usługi w różnych branżach. Jaki ozonator sprawdzi się w przemysłowym zastosowaniu? Co warto wziąć pod uwagę podczas zakupu generatora ozonu? Podpowiadamy.
Ozonator ozonatorowi nierówny…
Generatory ozonu to od niedawna powszechnie dostępne urządzenia. Niestety, nie każdy generator ozonu cechuje się jednakową jakością i wydajnością, które w dużej mierze wpływają na skuteczność i bezpieczeństwo korzystania z ozonatora. Z tego względu jednym z ważnych kryteriów wyboru ozonatora jest potwierdzenie jego wysokiej jakości różnymi certyfikatami. Certyfikowane ozonatory np. polskiej firmy Klimawent to wybór, który pozwoli cieszyć się bezawaryjnym, długotrwałym i bezpiecznym działaniem generatora ozonu, niezależnie od jego zastosowania.
Szukając ozonatora, który ma np. znaleźć się na wyposażeniu zakładu mechanicznego, hotelu, szpitala czy zakładu przemysłowego, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę wydajność urządzenia, która powinna być dostosowana do metrażu dezynfekowanych pomieszczeń. Ozonator do przemysłowego zastosowania musi być wyjątkowo wydajny i trwały, aby spełnił nasze oczekiwania. Warto także sprawdzić, czy został wyposażony w dodatkowe funkcje.
Jak wybrać profesjonalny ozonator?
Choć ozonatory nie muszą wyróżniać się sporym rozmiarem, to powinny generować ilość ozonu, która pozwoli na ich zastosowanie w pomieszczeniu o zwiększonej kubaturze, a także wykorzystanie m.in. w celu skutecznej dezynfekcji przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach i pojazdach. Warto zwrócić także uwagę na to, jakiej produkcji jest urządzenie, które chcemy stosować w celu ozonowania, bo np. tanie ozonatory azjatyckiej produkcji, bardzo często nie posiadają niezbędnych certyfikatów jakości, co przekłada się na efektywność i bezpieczeństwo ich zastosowania.
Podsumowując, ozonator do przemysłowego zastosowania musi cechować się zwiększoną mocą przerobową. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe funkcje np. sygnalizacji spadku poziomu ozonu, co pozwala na rozpoczęcie bezpiecznego korzystania z ozonowanego pomieszczenia.