Pielęgnacyjne porady

Końcówka wakacji. Jeśli dałaś sobie trochę na luz w sprawach pielęgnacji twarzy i ciała, wróć teraz ze zdwojoną siłą. Oto kilka prostych i skutecznych porad, dzięki którym poprawisz wygląd i poczujesz się zadbana – po prostu piękna!

 

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie trzyj skóry

Jeżeli do tej pory wcierałaś mocno krem w skórę twarzy lub podczas zmywania makijażu policzek był aż zaczerwieniony od ruchów wacikiem, zmień ten proceder. Silne tarcie powoduje rozszerzanie się naczynek i pojawianie się pajączków. Jak zatem pielęgnować skórę twarzy? Wszystkie zabiegi należy wykonywać delikatnie, opuszkami palców. Do demakijażu lepiej używać płynu micelarnego. Nakłada się go na wacik i delikatnie dotyka do twarzy wolno przesuwając. Twarz nie wycieraj ręcznikiem, przykładaj go (najlepiej ręcznik papierowy) do policzków.

 

Im mniej składników, tym lepiej

Zrezygnuj z kosmetyków, które są wzbogacone dodatkowymi składnikami – na przykład mentolem czy kwasami AHA. Szczególnie, jeżeli twoja skóra jest delikatna i cechuje się rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Pod wpływem działania aktywnych kosmetyków, naczynka ulegają jeszcze większemu rozszerzeniu. Zalecane są kremy z flawonoidami (np. z zawartością miłorzębu japońskiego). Dodatek witaminy Kw preparatach pielęgnacyjnych zapobiega wylewom podskórnym.

 

Stosuj kremy z UV

Kremy z filtrami UV stosowane są głównie latem. Zacznij stosować taką ochronę przez cały rok. Taki kosmetyk przyda się także w czasie pochmurnych dni, gdyż ochroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich, jak wiatr czy mróz.

 

Nie używaj zwykłej kranówki

Woda z kranu może wysuszyć skórę. Warto skórę spłukać wodą przegotowaną, która nie przesusza i nie podrażnia.

 

Nowości

Podchodź z dystansem do nowości, jednak bądź czujna. Wiele nowinek kosmetycznych umożliwi jeszcze skuteczniejszą pielęgnację twarzy oraz ciała. Przykładem są preparaty z dodatkiem śluzu ślimaka. Taki śluz bogaty jest w proteiny, których zadaniem jest budowa komórek naskórka. Ponadto ślimaczy śluz posiada w swym składzie antyoksydanty niszczące wolne rodniki. W śluzie znajdziemy również silnie nawilżający kwas hialuronowy. Pozyskiwanie śluzu nie jest dla ślimaków bolesne. Śluz oczyszczany i przetwarzany jest w laboratoriach.

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

 

Dodaj komentarz