Olejowanie włosów? Czemu nie! Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej (i nie tylko) decyduje się na taki rodzaj pielęgnacji. Jaka moc tkwi w olejkach do włosów i który preparat rozwiąże konkretny problem?
Co prawda zabieg olejowania znany jest nam od niedawna, to jednak sam proces ma swoją bogatą tradycję w Indiach czy w krajach Bliskiego Wschodu. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia hinduskich piękności. Ich kosmyki zachwycają pięknem, blaskiem i obfitością. Uwaga! My też możemy wybrać naturalną pielęgnację. Sekret tkwi oczywiście w olejkach. Oto najpopularniejsze olejki, które przyniosą ulgę zmęczonym, zwłaszcza po zabiegach stylizacyjnych, włosom.
Olej lniany
Olej lniany pozyskiwany jest z dojrzałych nasion lnu. Najważniejsze składniki to: kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz Omega-6, kwasy jednonienasycone oraz witamina E. Dzięki odpowiednim proporcjom olejek lniany odżywia cebulki oraz przyspiesza wzrost włosów. Jednocześnie usuwa suchy łupież i nadaje kosmykom blask oraz elastyczność.
Oliwa z oliwek
Ma ją na kuchennej półce każda gospodyni domowa dbająca o zdrowie swoich podopiecznych. Oliwa z oliwek nadaje się idealnie także do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kluczowym składnikiem jest kwas oleinowy oraz witaminy – A, E, K i D. Poprzez działanie przeciwzapalne działa kojąco na skórę głowy, a także wzmacnia strukturę włosa. Dodatkowo nabłyszcza i nawilża przesuszone włosy.
Olej jojoba
To wosk pochodzący z nasion krzewu jojoba. Głównym składnikiem są nienasycone kwasy tłuszczowe, skwalen i fitosterole. Olejek jojoba polecany jest szczególnie na przetłuszczające się włosy. Reguluje wydzielanie łojotoku. Konsekwentne stosowanie zapobiega łupieżowi. Kolejnym plusem jest głębokie nawilżenie oraz zmiękczenie wewnętrznej struktury włosa.
Olejek arganowy
To propozycja dla tych osób, które cierpią przez zniszczone i rozdwojone końcówki. Olej arganowy pozyskuje się z orzechów drzewa arganowego. Jego najważniejszym komponentem są wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Ten preparat silnie regeneruje kosmyki i chroni przed promieniami UV. Przynosi ulgę swędzącej skórze włosów i eliminuje łupież.
Olej z pestek śliwki
Olej pozyskuje się z tłoczenia pestek śliwki. W składzie można odnaleźć kwas tłuszczowy oleinowy, linolowy, witaminy z grupy B, witaminę E, a także beta-karoten. Głównym zadaniem olejku z pestek śliwki jest zabezpieczenie końcówek przed rozdwojeniem. Wygładza włosy porowate.