Innowacyjne technologie stosowane w nowoczesnych ultrasonografach

Aparaty ultrasonograficzne pozwalają na zobrazowanie wnętrza ciała przy wykorzystaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości (ultradźwięków), które są niesłyszalne dla człowieka. Badanie USG jest bezbolesne, a przede wszystkim bezpieczne. Coraz to nowsze aparaty ultrasonograficzne pozwalają na uzyskanie obrazu lepszej jakości. Jakie innowacyjne technologie są obecnie stosowane w urządzeniach USG? Dowiesz się o tym z tego artykułu!

Fakty i mity na temat usuwania ósemek

Trzecie z kolei zęby trzonowe, znane też jako ósemki lub zęby mądrości, najczęściej kwalifikują się do usunięcia. Choć jest to zabieg często wykonywany, wokół niego narosło sporo mitów, które wzbudzają w pacjentach strach. Nowoczesna stomatologia dynamicznie się rozwija, oferując tym samym coraz bardziej komfortowe leczenie. Dlatego też warto rozprawić się ze wszystkimi mitami dotyczącymi ekstrakcji…

Dobry stomatolog – jakie cechy powinien posiadać?

Dobry stomatolog to prawdziwy skarb. Dzięki niemu dbanie o zdrowy i piękny uśmiech jest niezwykle proste, a co najważniejsze bardzo komfortowe dla pacjenta. Czasami trafienie na takiego stomatologa nie jest jednak proste. Jak więc znaleźć dobrego stomatologa i jakie cechy powinien on posiadać?

Hemoroidy leczenie – o jakich mowa? Sprawdź

Hemoroidy to dosyć powszechny problem zdrowotny, który wciąż jest tematem tabu. Hemoroidy, czyli naczynia żylne ma każdy z nas. W odbycie i odbytnicy Kiedy dochodzi do ich przerostu, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej. Jak ją leczyć?

Jak się bezpiecznie opalać?

Majowa pogoda zachęca do opalania. Jest coraz cieplej, więc chętnie wystawiamy twarze na słońce i jednocześnie nie myślimy, że jego promienie w jakikolwiek sposób mogą nam zaszkodzić. Czy na pewno możemy bezkarnie korzystać z ultrafioletu?  Jak to robić bezpiecznie?

Skuteczne sposoby na walkę z insektami

Czy gdy myślisz o letnich aktywnościach, to od razu na ciele pojawia się dziwne swędzenie? Bynajmniej nie jest ono spowodowane ekscytacją związaną ze zbliżającymi się radosnymi chwilami na świeżym powietrzu, a niestety wspomnieniem bolesnych ukąszeń? Komary, kleszcze i wszelkiej maści owady potrafią skutecznie zepsuć spływ kajakiem, wspinanie w skałach, a nawet zwyczajny wieczorny spacer z naszym…

Niskie libido w czasie menopauzy. Czy jest na nie sposób?

Wahania hormonalne występujące podczas menopauzy mogą powodować między innymi zmniejszone zainteresowanie aktywnością seksualną. Jednak mimo zmian zachodzących w organizmie, wpływających na komfort podczas stosunku seksualnego, blisko 60% Polek jest aktywnych seksualnie w okresie menopauzy, a 68% podkreśla, że kontakty seksualne są dla nich bardzo ważne[1]. Co można zrobić, aby mimo zmian hormonalnych, libido utrzymywało się…

Światowy Dzień Roweru – zrób prezent swojemu kręgosłupowi!

Aż 86% Polaków skarży się na bóle kręgosłupa[1], które związane są z siedzącym trybem życia i przede wszystkim bardzo niską aktywnością fizyczną na co dzień. Siedzenie, trwające przez dłuższy czas, niekorzystnie wpływa na samopoczucie, ale przede wszystkim na stan naszego kręgosłupa, który dodatkowo bardzo często przeciążany jest nadprogramowymi kilogramami, powstałymi w wyniku braku ruchu.