Dobry stomatolog – jakie cechy powinien posiadać?

Dobry stomatolog to prawdziwy skarb. Dzięki niemu dbanie o zdrowy i piękny uśmiech jest niezwykle proste, a co najważniejsze bardzo komfortowe dla pacjenta. Czasami trafienie na takiego stomatologa nie jest jednak proste. Jak więc znaleźć dobrego stomatologa i jakie cechy powinien on posiadać?

Hemoroidy leczenie – o jakich mowa? Sprawdź

Hemoroidy to dosyć powszechny problem zdrowotny, który wciąż jest tematem tabu. Hemoroidy, czyli naczynia żylne ma każdy z nas. W odbycie i odbytnicy Kiedy dochodzi do ich przerostu, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej. Jak ją leczyć?

Jak się bezpiecznie opalać?

Majowa pogoda zachęca do opalania. Jest coraz cieplej, więc chętnie wystawiamy twarze na słońce i jednocześnie nie myślimy, że jego promienie w jakikolwiek sposób mogą nam zaszkodzić. Czy na pewno możemy bezkarnie korzystać z ultrafioletu?  Jak to robić bezpiecznie?

Skuteczne sposoby na walkę z insektami

Czy gdy myślisz o letnich aktywnościach, to od razu na ciele pojawia się dziwne swędzenie? Bynajmniej nie jest ono spowodowane ekscytacją związaną ze zbliżającymi się radosnymi chwilami na świeżym powietrzu, a niestety wspomnieniem bolesnych ukąszeń? Komary, kleszcze i wszelkiej maści owady potrafią skutecznie zepsuć spływ kajakiem, wspinanie w skałach, a nawet zwyczajny wieczorny spacer z naszym…

Niskie libido w czasie menopauzy. Czy jest na nie sposób?

Wahania hormonalne występujące podczas menopauzy mogą powodować między innymi zmniejszone zainteresowanie aktywnością seksualną. Jednak mimo zmian zachodzących w organizmie, wpływających na komfort podczas stosunku seksualnego, blisko 60% Polek jest aktywnych seksualnie w okresie menopauzy, a 68% podkreśla, że kontakty seksualne są dla nich bardzo ważne[1]. Co można zrobić, aby mimo zmian hormonalnych, libido utrzymywało się…

Światowy Dzień Roweru – zrób prezent swojemu kręgosłupowi!

Aż 86% Polaków skarży się na bóle kręgosłupa[1], które związane są z siedzącym trybem życia i przede wszystkim bardzo niską aktywnością fizyczną na co dzień. Siedzenie, trwające przez dłuższy czas, niekorzystnie wpływa na samopoczucie, ale przede wszystkim na stan naszego kręgosłupa, który dodatkowo bardzo często przeciążany jest nadprogramowymi kilogramami, powstałymi w wyniku braku ruchu.

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Co Polacy wiedzą o wodzie?

Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem: Safer food, better health. Woda jest nieodłącznym elementem życia człowieka – wykorzystujemy ją do gotowania, mycia, celów sanitarnych, ale przede wszystkim ją pijemy. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW RESEARCH w marcu br., to właśnie woda butelkowana jest wskazywana przez Polaków jako najbezpieczniejsze i najbardziej jakościowe źródło nawodnienia.

Jak pozbyć się trądziku? Poznaj podstawy domowej pielęgnacji skóry

Trądzik może być źródłem bolesnych zmian skórnych, jak i ogromnej frustracji u chorego. Nawracające wypryski bywają dla niektórych wstydliwe i nieestetyczne. Często pozostają po nich również blizny, przez co spada samoocena i pojawia się brak pewności siebie. Można jednak w łatwy sposób temu zaradzić. Jak pozbyć się trądziku? Poznaj podstawowe zasady domowej pielęgnacji skóry.

Trudne emocje w czasie menopauzy. Jak sobie z nimi poradzić?

Jak wynika z badań zrealizowanych dla marki Jasnum, aż 62% Polek przechodzących przez menopauzę odczuwa jej wpływ na samopoczucie psychiczne, z czego 40% określa go jako negatywny[1]. Bo menopauza to dla kobiet przede wszystkim czas wielu zmian spowodowanych rewolucją w układzie hormonalnym. Wahania nastrojów, które pojawiają się w tym okresie, mogą znacząco obniżyć komfort życia…