Rusztowania używane – wypożyczyć czy kupić?

Rusztowanie to konstrukcja, która jest niezwykle użyteczna zarówno w trakcie budowy, jak i w momencie przeprowadzania różnorakich remontów lub niewielkich renowacji na wysokościach. Ogromną popularnością cieszą się tanie modele używane. W jakiej sytuacji warto je zakupić, a kiedy wypożyczyć? Podpowiadamy.

Biomasa – jaką cenę należy zapłacić?

Biomasa cena to substancja paliwowa, która nie tylko doskonale sprawdza się do ogrzania budynku, ale również korzystnie wpływa na ekologię. Warto jednak dokładnie poznać jej cenę. Ile pieniędzy należy przygotować, aby ją kupić? Eksperci wyjaśniają.

Studia podyplomowe – przyszłościowe kierunki

Osoby, które się wybierają na studia podyplomowe, najczęściej chcą poprawić sobie swoje domowe finanse. Nie da się ukryć, że coś w tym jest. Jak najbardziej rozwój w danym kierunku może być opłacalny. Szczególnie jeśli postawi się na tak zwane przyszłościowe kierunki. Jakie kierunki ma się na myśli? Pora to sprawdzić.

Sesja jesienna: niezawodne sposoby na szybszą naukę

Studenci przygotowujący się do sesji jesiennej powinni pamiętać, że kluczem do sukcesu jest nie ilość godzin spędzonych nad książkami, ale to, czy potrafią uczyć się efektywnie. Eksperci z notatek.pl podpowiadają nam kilka sposobów na szybsze uczenie się.

Dlaczego dajemy się nabrać na oszustwa internetowe?

Cyberprzestępcy są bardzo profesjonalni i stosują liczne triki. Wykorzystują przede wszystkim wiadomości phishingowe, naszpikowane psychologicznymi sztuczkami, które dobrze działają na nas – użytkowników. Niniejszy artykuł poświęcony jest właśnie takim triggerom.

Jak zadbać o bezpieczeństwo w miejscu pracy?

W czasie pandemii koronawirusa wielu z nas zaczęło pracować zdalnie, czyli na tzw. home office. Ku uciesze niektórych, a smutku innych, zaczynamy powoli wracać do pracy stacjonarnej. Nieważne, czy pracujemy spod ciepłego koca w salonie, czy z klimatyzowanego biura w wieżowcu, ważne jest nasze bezpieczeństwo w internecie i w realnym życiu.

Jak zmotywować dzieci i młodzież do nauki w obliczu stresu?

Wszyscy odczuwany niepokój i strach przed tym co przyniesie kolejny dzień. W obliczu trudnej sytuacji na świecie, ciężko jest zachować spokój ducha. Realizacja planów oraz ambicje często spadają na dalszy plan. Tym bardziej, dzieciom oraz młodzieży jest trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości, spada poziom motywacji do nauki, a przecież życie toczy się dalej…Przed nimi…

Ekspres do kawy, a ulubiona kawa – jak wybrać sprzęt?

Większość z nas wypija aromatyczną kawę o poranku, do śniadania lub zamiast niego. Inni chętnie sięgają po kawę z mlekiem w porze lunchu. A jeszcze inni uwielbiają kremowe kawy z dodatkiem lodów, bitej śmietany i smakowych syropów jako dodatek do deseru.

Zajęcia plastyczne jako sposób nabywania kompetencji społecznych

Zajęcia plastyczne są podstawowym elementem przedszkolnej edukacji. Służą nie tylko rozwojowi motoryki małej, można je z powodzeniem wykorzystać do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kształtowania kompetencji społecznych.  Pisze o tym Marta Żurawska, nauczycielka wychowania przedszkolnego, w artykule dostępnym na bezpłatnej platformie dla nauczycieli zmalujmyrazem.pl.

Ekologiczne warsztaty dla dzieci z kilkunastu warszawskich szkół

Unibail-Rodamco-Westfield, zarządzające centrami handlowymi Westfield Arkadia, Galerią Mokotów i Galerią Wileńską, we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i firmą POSCO zorganizowało zajęcia teoretyczno-praktyczne „Mini wysypisko”. Bierze w nich udział kilkaset dzieci z 12 szkół podstawowych w Warszawie. Dzięki wydarzeniu uczniowie poznają szczegóły dotyczące prawidłowej segregacji odpadów, a następnie sprawdzą swoją wiedzę podczas zadania praktycznego. Warsztaty rozpoczęły się…