3 sprawdzone sposoby na przebarwienia nad ustami

pomoc

Problem przebarwień w dużej mierze dotyka kobiet, co ma związek z uwarunkowaniami hormonalnymi. Jednak nie jest to jedyny powód, przez który wiele osób musi zmagać się z niechcianymi plamami, które obniżają poczucie komfortu i pewność siebie. Jak sobie z nimi poradzić?  Podpowiadamy.

Przyczyny powstawania przebarwień 

Istnieje wiele przyczyn przebarwień, dlatego niepokojące zmiany zawsze należy skonsultować ze specjalistą. Jednym z najczęściej występujących powodów jest wystawienie twarzy na promieniowanie słoneczne. Nadmierna ekspozycja może prowadzić do gromadzenia się melaniny, co w konsekwencji doprowadzi do powstawania przebarwień. Dlatego też  plamki bardzo często pojawiają się w takich miejscach jak czoło, policzki, nad ustami, na dekolcie czy przedramionach. 

Do przyczyn, które zawsze należy skonsultować ze specjalistą, należą zaburzenia hormonalne, które znacznie zwiększają wrażliwość komórek, dlatego też, gdy właściwie nie przygotujemy skóry na promieniowanie słoneczne podczas ciąży czy menopauzy, to nasza skóra będzie podatna na występowanie przebarwień. 

Często zdarza się również, że przebarwienia nad ustami pojawiają się po stosowaniu kosmetyków, które zawierają w sobie związki fotouczulające. Innymi przyczynami są między innymi stany zapalne skóry oraz urazy i podrażnienia. 

Rodzaje przebarwień nad ustami 

Możemy wyróżnić kilka rodzajów przebarwień nad ustami. Należą do nich między innymi piegi, które są uwarunkowanego genetycznie. W tym miejscu spotkać możemy jeszcze przebarwienia wtórne, które są śladami pozapalnymi po przebytym trądziku. 

Kwas hialuronowy na przebarwienia nad ustami 

Na przebarwienie i ich skuteczne rozjaśnienie poleca się kwas hialuronowy. Właściwości tego składnika  i fakt, że jest wykorzystywany w wielu kosmetykach, jest potwierdzeniem na to, że pomaga on uporać się z problemami skórnymi. 

Szczególnie mocno poleca się go osobom, które zmagają się z wrażliwą cerą skłonną do zaczerwienień. Kwas hialuronowy zwiększa barierę ochronną skóry, dzięki czemu ma ona mniejszą tendencję do podrażnień i zaczerwienień. Jeśli zmagamy się z przebarwieniami nad ustami, to dzięki HA możemy skutecznie poprawić kondycję skóry, niwelując przy tym zaczerwieniania i nieestetycznie wyglądające plamy. 

Przebarwienia nad ustami, a pomoc specjalisty 

Często zdarza się, że doraźne środki nie wystarczają i po pomoc należy udać się do specjalisty. Najlepszym wyborem jest dermatolog, który dokona oceny stanu skóry i przypisze odpowiednie kosmetyki. Należy mieć świadomość tego, że zbyt późne podjęcie leczenia lub nieprawidłowo dobrane kosmetyki mogą dodatkowo zaognić stan zapalny. W gabinetach kosmetologicznych możemy skorzystać z szeregu metod, dzięki którym pozbycie się przebarwień będzie znacznie prostsze. Chodzi tutaj między innymi o złuszczanie chemiczne, podczas którego wykorzystuje się mieszankę kwasów złuszczających. Do pojedynczych przebarwień używa się krioterapii. 

Przebarwienia nad ustami, a domowa pielęgnacja 

Do pozbycia się przebarwień możemy użyć również domowych sposobów takich jak np. używanie kremów z filtrem, czy kosmetyków wybielających. 
Dodaj komentarz