Czym są saszetki nikotynowe? Poznaj nowość na rynku!

Saszetki, torebki czy woreczki nikotynowe to jeden z najnowszych produktów znajdujących się obecnie na rynku wyrobów nikotynowych. Co warto o nich wiedzieć?

Woreczki nikotynowe – co to za produkt?

Termin ten odnosi się do rodzaju wyrobów nikotynowych, które mają postać niewielkich woreczków. Składają się one z wypełnienia nasączonego nikotyną oraz substancjami zapachowymi i smakowymi, natomiast z zewnątrz pokryte są porowatym materiałem. Do ich wykonania używane są bezpieczne, roślinne surowce.

Woreczki nikotynowe przeznaczone są do dostarczania do organizmu nikotyny, na przykład mogą być one zamiennikiem dla papierosów, e-papierosów czy dla snus.

Są one bardzo podobne do snus, lecz warto wskazać, że nie zawierają one tytoniu, lecz nikotynę. To powoduje, że nie wywołują one nieestetycznych osadów na zębach i nieprzyjemnego oddechu.

Rodzaje saszetek nikotynowych

Producenci oferujący saszetki nikotynowe prezentują je w wielu wariantach do wyboru, dlatego można bez problemu zakupić je w wersji dopasowanej do własnych potrzeb.

Woreczki są dostępne w różnych smakach i zapachach, na przykład miętowych, owocowych, więc można wybrać swój ulubiony rodzaj woreczka.

Również producenci oferują je w kilku stopniach mocy, co oznacza ilość nikotyny w woreczku. Te mocniejsze mają jej więcej, a słabsze mniej. Można zatem dobrać moc do własnych potrzeb, a także stopniować ją, co będzie bardzo pomocne podczas rzucania nałogu.

Jak używać torebek nikotynowych?

Bardzo dużym atutem tego rodzaju wyrobów jest ich dyskrecja. Woreczki są niewielkie i można używać ich praktycznie w każdym miejscu, gdy będzie to potrzebne. Nie wymagają akcesoriów jak zapalniczka, nie wydzielają dymu, nie trzeba ich ładować.

Aby zastosować torebkę nikotynową, należy wyjąć jedną sztukę z opakowania i włożyć ją do ust. Woreczek należy umieścić w miejscu między wargą górną oraz dziąsłem górnym.

Następnie, na skutek kontaktu z ciepłem oraz wilgocią, z woreczka zaczynają wydobywać się nikotyna oraz substancje smakowe i zapachowe. Działanie nikotyny jest sygnalizowane przez delikatne mrowienie w miejscu, w którym trzyma się woreczek.

Całkowity czas używania woreczka to maksymalnie do 30 minut. Potem wyjmuje się go z ust i należy odpowiednio go zutylizować. Trzeba pamiętać, by nie wyrzucać zużytych saszetek do otwartych koszów na śmieci, ponieważ mogą mieć do nich dostęp dzieci i zwierzęta.

Ile kosztują woreczki nikotynowe?

Cena za jedno opakowanie zawierające woreczki nikotynowe to około 15-25 złotych za 20 sztuk.

Zakupy woreczków są możliwe w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Wyrób przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz