Jak nabyć mieszkanie w Częstochowie bez pośredników? 

Częstochowa to niewątpliwie jedno z miast na Śląsku, które warto wziąć pod uwagę, poszukując mieszkania do zakupu. Jest dobrze skomunikowana z innymi miastami, a do tego koszty życia są stosunkowo niewielkie. Inwestorom zależy na tym, aby koszty związane z kupnem nieruchomości były jak najniższe. Z tego powodu warto zdecydować się na zakup mieszkania bez pośredników. Jak to zrobić?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania bez pośredników? 

Zakup mieszkania lub domu bez pośredników często wiąże się ze stresem. Osoby, które poszukują odpowiedniej nieruchomości na osiedlu Nowa Częstochowa Grabówka lub w innej lokalizacji powinny odpowiednio się do tego przygotować. Dobrym rozwiązaniem jest kupno domu lub mieszkania od dewelopera, ponieważ sprawdzona firma zagwarantuje odpowiednią opiekę, a przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji. Porównując oferty i oceniając potencjał i korzyści płynące ze współpracy z konkretnym deweloperem dobrze zwrócić uwagę na:

  • lokalizację osiedli (położenie względem centrum miasta, bliskość sklepów, szpitali, szkół, terenów rekreacyjnych),
  • metraż lokalu, liczbę pomieszczeń i rozmieszczenie pokoi,
  • termin, w którym będzie można zamieszkać w lokalu,
  • cenę nieruchomości,
  • warunki płatności,
  • opinie na temat dewelopera.

Taka wiedza i rozsądne podejście do kwestii zakupu pozwolą na zabezpieczenie się przed przykrymi niespodziankami, a także wybór takiego lokalu, który będzie najbliższy oczekiwaniom.

Dlaczego warto wybrać mieszkanie lub dom bez pośrednika z rynku pierwotnego? 

Zastanawiając się nad zakupem mieszkania w Częstochowie lub w innym mieście, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę nowe nieruchomości. O to, dlaczego jest to bezpieczne rozwiązanie, zapytaliśmy specjalistę z firmy deweloperskiej na Śląsku Nowa Deweloper, który wyjaśnił:

– Zakup mieszkania albo domu od dewelopera bez pośredników to stosunkowo łatwa, a przede wszystkim bezpieczna procedura. Korzystając z usług sprawdzonej firmy, można liczyć na wsparcie na każdym etapie procesu. Poza tym w przeciwieństwie do lokali z rynku wtórnego nie trzeba się obawiać problemów z pojawiającymi się usterkami. Takie nieruchomości są bowiem objęte gwarancją, więc po zauważeniu jakichkolwiek mankamentów wystarczy zgłosić to do sprzedającego, który ma obowiązek zająć się naprawą.

Oprócz wspomnianych przez naszego rozmówcę kwestii istotne jest też to, że w przypadku mieszkania lub szeregówki od dewelopera nie trzeba sprawdzać księgi wieczystej i obawiać się kupna nieruchomości z niechcianymi lokatorami. Poza tym to nowy budynek i nowe instalacje, więc obiekt przez długi czas nie będzie wymagał inwestycji.  

Dodaj komentarz