Paliwo i jego wydawanie szczególnie wtedy musi być kontrolowane, jeżeli chodzi o firmy transportowe. Każdy przedsiębiorca, który działał w tej branży, musi pamiętać na przykład o autoryzacji, ale również kontrolowaniu stanu pobieranego paliwa. Bardzo szczegółowo regulują to przepisy, a także wewnętrzne regulacje w konkretnych podmiotach gospodarczych.
Na co zwrócić uwagę podczas tankowania?
Przedsiębiorcy, którzy realizują przewozy na rzecz innych firm lub samodzielnie zawsze przekazują bardzo szczegółowe instrukcje kierowcom, którzy muszą kontrolować stan paliwa i jego zużycie, ale także samo wydawanie. Kluczowe jest także przechowywanie paliwa na terenie firmy i tu doskonale sprawdzają się oferty takie jak Emiliana Serbatoi. W pewnym zakresie, jeżeli chodzi o zapasy paliwa, zawsze przecież muszą być one zabezpieczone. Jeśli natomiast chodzi o samo tankowanie, to obecnie bardzo często realizuje się to za pomocą karty imiennej. Stosuje się tu podwójną autoryzację.
Jeżeli kierowca chce zatankować, to zbliża do czytnika kartę imienną, a następnie kartę pojazdu. Potem wpisuje się stan licznika i zatwierdza. Wówczas system sam automatycznie wyłącza pompę, a przepływomierz zamontowany w samochodzie będzie rejestrować ilość wydanego paliwa.
Weryfikacja ilości paliwa
Tak naprawdę kontrolowanie paliwa, które jest wydawane, może być realizowane na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jakie są potrzeby i możliwości konkretnej firmy. Popularnym rozwiązaniem poza tym wspomnianym jest na przykład weryfikacja ilości paliwa w zbiorniku. Zanim rozpocznie się cały proces, wystarczy po prostu zmierzyć ilość paliwa w zbiorniku, a potem po jego wydaniu sprawdzić, czy wszystko się zgadza.
Dobrą opcją jeżeli często realizowana jest kontrola wydawanego paliwa, będzie na pewno wykorzystanie monitoringu GPS. Jeżeli Użytkownik posiada taki system, to położenie pojazdu może być kontrolowane i tak samo jak jego ruchy, a dzięki temu można zweryfikować, czy ilość wydawanego paliwa będzie się zgadzać z faktycznym zużyciem.