Jakie materiały używane są do produkcji kontenerowych domów mobilnych?

on

Kontenerowe domy mobilne są budowane przy użyciu kontenerów transportowych. Kontenery te są zazwyczaj wykonane ze stali, a także wykańczane z użyciem szeregu dodatkowych materiałów. Jak budowane są domy mobilne z kontenerów?

Kontenery transportowe

Głównymi elementami domów mobilnych są stalowe kontenery transportowe. Standardowe kontenery transportowe są dostępne w różnych rozmiarach, przy czym najpopularniejsze są kontenery mające przestrzeń około 25-30 metrów kwadratowych. Są solidne, trwałe i łatwe w transporcie.

Oczywiście, producent domków mobilnych – https://holiday-homes.pl/ może wykorzystać więcej niż jeden kontener do produkcji domu, na przykład stworzyć większą konstrukcję z dwóch kontenerów ułożonych obok siebie, a nawet na sobie, aby stworzyć dom piętrowy.

Izolacja

Kontenery transportowe są wykonane z metalu, który może przewodzić ciepło i zimno. Aby domy kontenerowe były wygodniejsze i bardziej energooszczędne, stosowane są odpowiednio dobrane materiały izolacyjne.

Najpopularniejsze rodzaje izolacji obejmują izolację z pianki natryskowej, sztywne płyty styropianowe, włókno szklane lub wełnę mineralną. Zastosowanie takiego rodzaju izolacji powoduje, że domy są całoroczne, dlatego można użytkować je również w trakcie miesięcy zimowych.

Wykończenie wnętrza

Wewnątrz kontenera wykorzystuje się różne materiały do wykończenia. Zaliczane są do nich między innymi płyty gipsowo-kartonowe lub sklejka na ściany, sufity i podłogi. Także mogą być zastosowane płytki ceramiczne czy panele winylowe. Wybór podłogi może się różnić i może obejmować materiały takie jak laminat, twarde drewno lub winyl.

Okna i drzwi

Aby stworzyć otwory zapewniające naturalne światło i wentylację, domy kontenerowe mają wycięcia na okna i drzwi. Materiały na okna i drzwi mogą obejmować aluminium, stal lub drewno, w zależności od projektu i preferencji.

Pokrycie dachu

Chociaż sam kontener zapewnia solidny dach, można dodać dodatkowe pokrycia dachowe w celu izolacji i zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. Może to obejmować tradycyjne pokrycia dachowe, takie jak gonty lub pokrycia metalowe, takie jak blachodachówka.

Media

Instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne są powszechnie używane w domach kontenerowych. Materiały do tych systemów obejmują rury PCV lub miedziane do instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz standardowe okablowanie elektryczne elementów elektrycznych. Kontenery mogą być wstępnie wyposażone w te systemy lub doposażone w trakcie budowy.

Elewacja

Zewnętrzną część ścian kontenera można modyfikować i wykańczać różnymi materiałami w celu zapewnienia estetyki i dodatkowej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Może to obejmować materiały, takie jak drewno, siding czy blacha.

Dodaj komentarz