Kiedy on nie ma ochoty na seks

Zwykło się uważać, że mężczyźni mają cały czas ochotę na seks. Dotyczy to także ciągłej gotowości do odbycia stosunku seksualnego. Nie ma nic bardziej mylnego. Dajmy naszym panom trochę odetchnąć w tym temacie. Mężczyzna także może mieć „gorszy dzień”. Oto najczęstsze przyczyny spadku libido, na które znaleźć można doskonałe środki zaradcze.

Obniżenie popędu płciowego

Obniżenie popędu płciowego wynika bardzo często ze zwykłego zmęczenia. Pamiętajmy, że ochota na seks nie zaczyna się w dolnych partiach ciała, lecz w mózgu. To chyba najbardziej erogenny organ ludzkiego ciała. Kiedy mężczyzna jest zmęczony, mózg jego wysyła tylko jedną odpowiedź „odpocznij, śpij”. Spadek libido wynika zatem z przepracowania i odczuwania permanentnego stresu. Kiedy mężczyzna jest zmęczony, nie jest w stanie skupić się na erotycznej stronie życia. Przecież to nic nowego – u kobiet zachodzi identyczny mechanizm.

W każdej sytuacji stresowej odpowiedź organizmu ludzkiego jest taka sama. Strach, poczucie niższej wartości i oczywiście… obniżenie libido. Stres wywołuje również szereg reakcji fizycznych. Zaliczymy do nich przede wszystkim nadmierne wydzielanie potu, problemy żołądkowe, a także kłopoty z osiągnięciem pełnej lub zupełnej erekcji.

man-979980_1280

Kolejną przyczyną obniżenia popędu seksualnego są zaburzenia hormonalne. Za męskie libido odpowiada przede wszystkim testosteron. Jeżeli poziom testosteronu zaczyna się obniżać, wówczas automatycznie spada ochota na seks. Warto wiedzieć, że potrzeba ciągłego seksu towarzyszy głównie młody, dwudziestoletnim mężczyznom. Po trzydziestce poziom testosteronu obniża się. Jest to naturalny proces. W jaki sposób partnerka powinna poradzić sobie z tym „kłopotem”? Otóż trzeba zaakceptować nowy poziom więzi łączących partnerów. W długoletnich związkach seks nie jest już zazwyczaj wynikiem stałego poziomu pożądania, lecz bliskości i chęci dawania sobie wzajemnej rozkoszy.

Co zrobić, aby zwiększyć poziom libido?

Sposobów na zwiększenie popędu płciowego jest wiele. Każdy mężczyzna powinien zacząć od zmienienia złych nawyków żywieniowych. Podkreślmy, że otyłość również może być przyczyną spadku libido. W męskiej diecie powinno zatem znaleźć się dużo warzyw i owoców. Uwielbiany przez panów smażonych schabowy można zastąpić sztuką mięsa grillowaną, parowaną lub gotowaną. Ruch sprzyja aktywności seksualnej. Warto zatem poświęcić trochę czasu na ćwiczenia. Wielu mężczyzn wspomaga się również suplementami. Przykładem jest Permen cieszący się dosyć dobrymi opiniami. Uzupełnia codzienną dietę w składniki, których głównym zadaniem jest wpływanie na jakość i intensywność życia seksualnego. Permen bazuje na takich elementach, jak L-arginina, buzdyganek ziemny oraz żeń-szeń.

Dodaj komentarz