Kosiarka spalinowa – jak wybrać najlepszą?

Na rynku znaleźć możemy różne rodzaje kosiarek – od elektrycznych po spalinowe. Wybór odpowiedniej zależy od wielu czynników, między innymi od potrzeb naszego ogrodu. Kosy spalinowe znakomicie sprawdzą się w przypadku koszenia ciężkodostępnych miejsc. Czym są i na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Czym są kosy spalinowe?

Kosa spalinowe jest to urządzenie przeznaczone do koszenia trawników. Tym, co je charakteryzuje jest możliwość dotarcia do trudnodostępnych miejsc. Jest to przewaga, którą kosa spalinowa posiada nad tradycyjną kosiarką. Bezproblemowo poradzi ona sobie z koszeniem pod krzakami, pomiędzy grządkami lub przy ścianie budynku. Kosiarka spalinowa Stihl napędzana jest za pomocą silnika, który działa na zasadzie mieszanki benzyny i oleju napędowego.

Czym kierować się przy wyborze kosy spalinowej? W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc silnika. Im większa, tym dłużej urządzenie może pracować bez odpoczynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku trawników o większej powierzchni. Posiadająca dużą moc kosa poradzi sobie nawet z trudnymi wyzwaniami takimi jak grubsze rośliny lub krzewy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosy spalinowej?

Drugim kryterium jest szerokość cięcia. W przypadku kos spalinowych szybkość koszenia zależna jest właśnie od jego średnicy. Im jest większa, tym koszenie zajmie mniej czasu. Należy jednak pamiętać, że wielkość zmniejsza także możliwość manewru w wąskich alejkach. Kolejnym parametrem jest pojemność zbiornika paliwa. Wpływa ona na możliwość dłuższej pracy, ale jednocześnie przekłada się na większe spalanie.

Nie bez znaczenia jest także ciężar kosy. Należy pamiętać, że urządzenie jest przez nas trzymane w rękach, więc jego ciężar odbija się na komforcie pracy. Za wagą idzie także rozmiar, a ten utrudnić może dotarcie do niektórych miejsc. Ostatnim kryterium jest regulacja rękojeści. By praca była wygodna warto postawić na model, który dostosuje rękojeść do naszego wzrostu. Duży wybór kos spalinowych gwarantuje każdy sklep narzędziowy.

Dodaj komentarz