Portfenetry – charakterystyka i zastosowanie

on

Okna w pomieszczeniach są bardzo ważnym elementem. Wnętrze niezależnie od tego, czy to będzie biuro, czy też kuchnia albo salon powinno być naświetlone. Dlatego powinny być bardzo drobiazgowo i skrupulatnie wybierane. Ciekawym rozwiązaniem mogą być tak zwane okna francuskie, czyli portfenetry, które szczególnie dobrze się sprawdzą, jeżeli mieszkańcom zależy na dużej ilości światła wpadającej do wnętrza.

Co jest wyjątkowego w oknach francuskich?

Osoby, które starają się w bardzo przemyślany sposób wyremontować swoje mieszkania, będą bardzo drobiazgowo wybierać właśnie okna. Warto więc zastanowić się, dlaczego okna francuskie, które powszechnie są określane jako portfenetry, budzą tak duże zainteresowanie wśród polskich inwestorów. Bardzo chętnie stosuje się je nie tylko w kamienicach, a więc w budynkach, gdzie mieszkania mają bardzo wysokie pomieszczenia. Doskonale będą się także sprawdzały w domach jednorodzinnych, a nawet w blokach spółdzielczych.

Przede wszystkim najważniejszą cechą charakterystyczną jest to, że okna takie najczęściej sięgają od sufitu aż do podłogi. Dzięki temu zagwarantowana jest wyjątkowo duża ilość światła, które będzie wpadać do wnętrza. Niemniej ważną kwestią jest to, że tak stylizowane pomieszczenia są po prostu coraz bardziej modne. Doskonałym dodatkiem zawsze będą tutaj także regały, które również będą sięgały od podłogi do sufitu. Dobrze jest właśnie pomyśleć zawsze o projektach kompletnych.

Portrety zachwycają minimalizmem

Warto przypomnieć, że kiedyś były to rozwiązania architektoniczne bardzo popularne w architekturze francuskiej. Zaczęły być wykorzystywane w XIX wieku i stosowano je w bardzo wielu krajach. Każdy zresztą dobry producent stolarki aluminiowej potwierdzi, że dzięki prostej formie i minimalizmowi mogą one być idealną alternatywą wobec okien balkonowych albo też mogą być pewną namiastką prawdziwego balkonu. Od razu zachwycają tym, że są bardzo smukłe i minimalistyczne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie elewacja jest płaska. Naturalnie występują w wielu wariantach, a więc zawsze dobrze jest skorzystać z rady doświadczonego architekta, który wskaże najbardziej interesujące rozwiązania.

Dodaj komentarz