Rusztowania – jakie są ich rodzaje?

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju rusztowania przeznaczone do bardzo konkretnych celów remontowo-budowlanych. Wybierając konkretny model, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jak największą funkcjonalność. Jakie ich rodzaje znajdziemy w ofercie rynkowej? Które z nich są warte uwagi? Podpowiadamy.

Rusztowania i ich rodzaje

Najpopularniejsze rusztowania na Śląsku to te o konstrukcji ramowej. Są obecnie stosowane na szeroką skalę zarówno przy budowie wielopiętrowych konstrukcji, jak i przy niewielkich remontach. Ich konstrukcja składa się z prefabrykowanych płaskich ram. Natomiast sztywność uzyskuje się dzięki tworzeniu z nich pomostów oraz stężeni ukośnych i poziomych. Cieszą się popularnością głównie ze względu na szybki i łatwy montaż.

Innym popularnym rodzajem rusztowań są modele przejezdne. Wyróżniają się przede wszystkim niewielką wagą, ponieważ wykonuje się je najczęściej z lekkich stopów aluminium. Są one zazwyczaj niewielkich rozmiarów, kształtem przypominające wieżę. W dolnej części elementów montuje się kółka jezdne. Dzięki temu cała konstrukcja jest mobilna. Dla bezpieczeństwa na bokach elementów stawia się ukośne podpory w celu jej unieruchomienia.

Na rynku można znaleźć także rusztowania warszawskie, które przypominają swoim wyglądem tradycyjne rozwiązania stosowane wiele lat temu. Cała konstrukcja bazuje na połączonych ze sobą stalowych, spawanych rurach. Tworzą one stabilny i lekki szkielet. Ogromną zaletą rusztowań warszawskich jest przede wszystkim to, że pojedynczy segment jest bardzo lekki i intuicyjny w montażu. Dlatego zazwyczaj są one używane przy niewielkich remontach, do których w zupełności wystarczająca jest tylko jedna osoba.

W jakie rusztowania warto zainwestować?

Kupując albo wynajmując rusztowania Zabrze, warto postawić zwłaszcza na nowoczesne konstrukcje jezdne. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że zajmują bardzo mało miejsca. Poszczególne segmenty budynku remontuje się, przesuwając całą konstrukcję rusztowania umieszczoną na kółkach. Ich zmontowanie oraz demontaż zajmuje niewiele czasu, więc świetnie sprawdzają się zarówno przy skomplikowanych pracach, jak i małych remontach.

Dodaj komentarz