Szkolenie BHP przez internet – jak wygląda w praktyce?

Szkolenie BHP przez internet to popularna obowiązkowych kursów organizowanych online. Przed przystąpieniem do pracy każdy z pracowników musi zaznajomić się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Musi także pozytywnie zdać egzamin wiedzy z tego tematu. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Wyjaśniamy.

Czym jest szkolenie BHP przez internet?

Szkolenie BHP przez internet w całości przeprowadzane jest online. Pracownik z pomocą komputera, głośników lub słuchawek oraz jednej z popularnych przeglądarek internetowych może zapoznać się ze szczegółowymi i atrakcyjnymi materiałami audiowizualnymi. Są one dostępne zarówno po polsku, jak i w innych językach, między innymi w angielskim. Długość kursu zależy w głównej mierze od konkretnego stanowiska, branży oraz potrzeb pracodawcy.

Warto mieć świadomość tego, że szkolenie BHP jest obowiązkowe i odpowiedzialność za jego przeprowadzenie spoczywa na pracodawcy. Musi to więc on ponieść koszty oraz zadbać o jego organizację. Najprostszym sposobem jest kurs przeprowadzony online, który jest respektowany prawnie. Dopiero po jego zakończeniu zatrudniony może przystąpić do wykonywania swoich obowiązków pracowniczych.

Jak w praktyce wygląda szkolenie BHP przez internet?

Firmy szkoleniowe BHP mają w swojej ofercie szeroką gamę kursów. Każdy z nich przebiega w podobny sposób. Kursant uzyskuje dostęp do platformy na której może w dowolnej chwili zapoznać się ze szczegółowym materiałem edukacyjnym. Każdą znajdującą się tam treść może przejrzeć dowolną ilość razy. Następnie wybiera moment w którym przystępuje do egzaminu sprawdzającego wiedzę.

Materiały dostępne w ramach szkolenia BHP pozwalają pracownikowi zaznajomić się ze wszelkimi zagrożeniami, które dotyczą jego konkretnego stanowiska pracy. Kursant poznaje także metody, które pozwalają zminimalizować ryzyko wystąpienia określonych sytuacji. Wiedza ta sprawdzana jest w formie egzaminu. Po jego pozytywnym ukończeniu, pracownik otrzymuje certyfikat. Może go następnie przedstawić pracodawcy.

Dodaj komentarz