Trwałe meble ogrodowe – jakie mogą posłużyć na lata?

Meble ogrodowe wystawione są na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Warto więc wybrać takie, które będą mogły posłużyć na lata. Na jakie materiały warto zwrócić wtedy szczególną uwagę? Jak zabezpieczyć meble ogrodowe przed szybkim uszkodzeniem?

Jakie meble do ogrodu warto kupić?

Doskonale nadają się do wypoczynku i przyjmowania gości – meble ogrodowe to świetna propozycja dla każdego, kto chciałby komfortowo spędzać czas na świeżym powietrzu samemu lub z bliskimi.

Obecnie meble ogrodowe są oferowane w wielu wariantach do wyboru. Gdy rozglądasz się za ławką, kompletem składającym się ze stolika i krzeseł albo kanapy, wybierz takie umeblowanie, które będzie mogło posłużyć na wiele lat. Duże znaczenie ma wtedy materiał, z którego mebel jest wykonany, dlatego to właśnie na ten parametr warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Meble ogrodowe – najtrwalsze materiały

Umieszczone na zewnątrz meble ogrodowe, zwłaszcza te, które są ustawione pod niebem, są narażone na szereg czynników powodujących ich uszkodzenie – niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV, opady.

Wśród najtrwalszych mebli ogrodowych, które odporne są na czynniki zewnętrzne, znajdują się:

  • Meble z technorattanu – jest to materiał z tworzywa sztucznego imitujący rattan, dlatego łączą w sobie naturalny, elegancki wygląd wraz z trwałością na lata.

  • Meble z metalu – metalowe meble ogrodowe powstają z materiałów zabezpieczonych przed korodowaniem, dzięki czemu są one wysoce odporne na uszkodzenie.

  • Meble drewniane impregnowane – zabezpieczone przed uszkodzeniem przez specjalne impregnaty.

Aby korzystanie z mebli ogrodowych tego typu było wygodniejsze, są one uzupełniane o zdejmowane poduszki. Warto poszukać mebli, których poduszki wykonane są z odpornych na czynniki pogodowe materiałów, a także nadają się do prania.

Oferowane przez Garden meble ogrodowe – https://hastegarden.pl/ to szeroka gama produktów wyróżniających się wyjątkową trwałością i efektownym designem. Można zakupić je również przez internet.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Nawet bardzo trwałe meble ogrodowe mogą z czasem ulec uszkodzeniu. Właśnie dlatego warto dodatkowo je zabezpieczyć.

Najlepiej chować meble ogrodowe na zimę do pomieszczeń, aby nie były one narażone na zniszczenie na skutek niesprzyjających czynników. Z kolei w sezonie, gdy nie są one używane, warto systematycznie osłaniać je za pomocą pokrowców.

W przypadku mebli zawierających drewniane elementy należy też pamiętać o tym, by poddawać je impregnacji, czyli malować od czasu do czasu specjalnymi impregnatami podnoszącymi ich odporność na uszkodzenie.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz