Adwokat pomoże w sprawie rozwodowej

Planujesz rozwód? To bardzo stresujący proces, który może w niektórych przypadkach ciągnąć się latami. Gdy nie wiesz, jak napisać pozew rozwodowy lub rozwiązać sprawę podziału majątku, pomoże doświadczony adwokat.

Szacuje się, że rozwód bierze co trzecia para. To odsetek znacznie większy niż przed laty. W związku z tym zwiększyło się także zapotrzebowanie na usługi prawne związane z rozwodami. Adwokata, który specjalizuje się w rozwodach, określa się mianem adwokata rozwodowego. Dlaczego warto skorzystać z jego usług? Jaką pomoc może on zaoferować? Ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Dlaczego warto wybrać adwokata do rozwodu?

Chociaż usługi prawne nie są niezbędne do tego, aby wziąć rozwód, to jednak obecnie decyduje się na nie wielu małżonków. Wynika to przede wszystkim z faktu, że rozwód może być skomplikowany, czasochłonny, zwłaszcza wtedy, gdy druga strona nie jest zgodna z podjętą decyzją.

Adwokat rozwodowy z pewnością będzie przydatny wtedy, gdy planuje się rozwód z orzekaniem o winie. Takie sprawy prowadzone są głównie w przypadku zdrady, przemocy, alkoholizmu, gdy ważne jest udowodnienie winy drugiego małżonka. Ponadto pomoc adwokata sprawdzi się wtedy, gdy istnieje ryzyko problemów z podziałem majątku, ustanowieniem opieki nad dziećmi czy alimentami.

Rozwód – jakie usługi oferują adwokaci?

Adwokaci mogą zaoferować swoim klientom dostęp do pełnej gamy usług związanych z wzięciem rozwodu. Zaliczają się do nich głównie:

  • Udzielanie porad prawnych dotyczących sprawy rozwodowej,
  • Przygotowanie pozwu rozwodowego oraz innych pism, na przykład pozwu o alimenty,
  • Pomoc w gromadzeniu dowodów w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie,
  • Reprezentacja klienta w sądzie podczas rozprawy rozwodowej.

Gdy chcesz wybrać specjalistę w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego jak adwokat Żory – https://www.dlociok.pl/ oferują dostęp do kancelarii, w których można skorzystać z pełnej obsługi w tym zakresie.

Ile kosztują usługi adwokata rozwodowego?

Koszty związane z usługami adwokatów rozwodowych są zróżnicowane i zależne od wybranego zakresu pomocy.

Udzielenie porady prawnej to zwykle wydatek od około 150 do 300 złotych, natomiast przygotowanie pozwu rozwodowego będzie oznaczało koszt około 400-500 złotych wraz z poradami prawnymi. Reprezentacja przed sądem jest wydatkiem od 1500 do 2500 złotych. W przypadku bardziej skomplikowanych spraw koszty reprezentacji znacznie rosną i mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Więcej informacji dotyczących kosztów usług prawnych świadczonych przez adwokata rozwodowego można uzyskać podczas wizyty w kancelarii lub podczas rozmowy telefonicznej z prawnikiem.

Dodaj komentarz