Białe meble w pokoju dziecka. Dlaczego są tak popularne?

Aranżacja pokoju dziecka wymaga przede wszystkim podejmowania odpowiednich decyzji. Od tego, jakie rozwiązania zastosujemy, zależy w dużej mierze to, jaki będzie komfort użytkowania wnętrza, jakie będzie zadowolenie dzieci. Odpowiednie dopasowanie do siebie wszystkich elementów wystroju jest więc ważne. Kwestią, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest wybór mebli. Białe cieszą się coraz większą popularnością, głównie ze względu na swoją uniwersalność aranżacyjną.

Własny pokój to dla dziecka wyśmienita przestrzeń do odpoczynku, zabawy, nauki, spędzania czasu razem ze znajomymi. Im bardziej przyłożymy się do aranżacji, im lepiej wybierzemy kolorystykę ścian, meble, dodatki, podłogę, oświetlenie, tym przestrzeń będzie o wiele bardziej funkcjonalna – warto o tym wiedzieć. Dlatego decyzji nie powinniśmy podejmować pochopnie, pod wpływem emocji. Jeżeli dziecko jest już starsze, zdecydowanie warto włączyć je w proces decyzji – w końcu to najważniejszy domownik.

Białe meble – uniwersalność aranżacyjna

Pokój dziecka to miejsce, które przede wszystkim powinno spełniać oczekiwania. Nie musi być duże, powinno być za to wyposażone tak, aby zaspokoić potrzeby. Wydzielenie przestrzeni do spania, zabawy, nauki – to na pewno dobry pomysł.

Decydując się na zakup białych mebli, przede wszystkim powinniśmy wiedzieć o tym, że kupujemy meble uniwersalne, takie, które pasują do wszystkich stylów aranżacyjnych.

Łatwość utrzymania w czystości

Pokój dziecka jest zdecydowanie miejscem szczególnie narażonym na zabrudzenia i plamy, dlatego warto kupić białe meble, np. matowe. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, nie widać na ich powierzchni kurzu, plam, śladów po paluszkach. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy pomieszczenie jest mocno nasłonecznione.

Odpoczynek dla oczu

Zbyt mocna i różnorodna kolorystyka pomieszczenia, a także dodatków sprawi, że dziecko może być rozkojarzone oraz mieć problemy z koncentracją, nauką, zapamiętywaniem. Białe meble zdecydowanie sprawiają, że wnętrze będzie bardziej stonowane, wprowadzą element harmonii. Oczywiście wszystko jest kwestią niezwykle indywidualną, meble należy dobierać zgodnie z oczekiwaniami własnymi, a także oczekiwaniami dzieci. Wtedy osiągniemy kompromis, który dla wszystkich będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, nie będzie również konieczności szybkiej zmiany aranżacji.

Dodaj komentarz