Charakterystyka idealnego habinetu stomatologii dziecięcej

on

Wizyta z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym dla każdego rodzica na początku jest stresująca. Żeby sobie i dziecku nieco ułatwić to zadanie, warto jest najpierw poświęcić trochę czasu na to, żeby wybrać odpowiedni gabinet stomatologii dziecięcej. Dzięki temu dziecku będzie na pewno dużo przyjemniej nie tylko w trakcie sprawdzania stanu jego jamy ustnej, ale także w trakcie oczekiwania na wizytę. W jaki sposób wybrać dobry gabinet stomatologii dziecięcej?

Kiedy warto się wybrać z dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty?

Pierwsza wizyta z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym to duży stres nie tylko dla dziecka, ale też dla rodziców. Pierwsza wizyta u dentysty powinna się odbyć, gdy dziecko ma już około 1 roku. Wówczas jest dobry moment, żeby stomatolog sprawdził, czy wszystkie ząbki się u niego prawidłowo rozwijają i czy w jamie ustnej nie ma widocznych żadnych pierwszych problemów.

Żeby sobie nieco ułatwić pierwszą wizytę z dzieckiem w gabinecie, najpierw koniecznie trzeba dobrze je do niej przygotować. W tym celu rodzice powinni dziecku dokładnie wytłumaczyć, jakie jest znaczenie regularnego sprawdzania stanu jamy ustnej przez dentystę i na czym taka wizyta będzie polegała. Na szczęście zazwyczaj pierwsza wizyta dziecka u dentysty nie wiąże się dla niego z żadnym stresem. Dziecko poznaje stomatologa, który najpierw dokładnie mu wytłumaczy, na czym polega jego praca i jak będzie przebiegało badanie jamy ustnej. Żeby jeszcze bardziej ułatwić dziecko to doświadczenie, najpierw warto jest znaleźć nie tylko odpowiedni gabinet stomatologiczny, ale też dobrego dentystę dziecięcego. Szukając dentystę dziecięcego w Oświęcimiu na pewno natrafimy np. na klinikę stomatologiczną Viscardi w Tychach, do której można łatwo dojechać i która może się pochwalić wieloma pozytywnymi opiniami od pacjentów.

Jak wybrać odpowiedni gabinet stomatologii dziecięcej?

W ostatnich latach coraz więcej klinik stara się spełnić wszystkie potrzeby nie tylko dorosłych pacjentów, ale także dzieci. To duży sektor rynku, który wiąże się z wieloma wyzwaniami. Nie wystarczy tylko zatrudnić odpowiednich stomatologów dziecięcych. Konieczne jest też wybranie odpowiedniego gabinetu stomatologicznego. Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog dziecięcy ze wspomnianej już Kliniki stomatologicznej Viscardi w Tychach:

W przychodniach, które są przystosowane do przyjmowania też młodych pacjentów, na pewno w poczekalniach znajduje się wiele elementów, które sprawiają, że dziecko nie nudzi się oczekując na przyjęcie do gabinetu. W poczekalniach często znajduje się wiele zabawek i książek dla dzieci. Dzięki nim dziecku nie będzie się nużyło oczekiwanie, tylko będzie mogło przyjemnie spędzić czas.

Ważne jest też to, żeby sam gabinet był dobrze przygotowany do przyjęcia małych pacjentów. Gabinet powinien być przystosowany do przyjmowania dzieci w różnym wieku. Znajdujące się w nim unity stomatologiczne powinny być odpowiednie do potrzeb małych pacjentów i badających ich stomatologów. Ważne jest też odpowiednie wykończenie gabinetu, tak aby zastosowane kolory nie były dla dzieci nieprzyjemne.

Dodaj komentarz