Niech cię oczaruje miód manuka

Czy słyszeliście może o miodku manuka? To wspaniała alternatywa dla słodyczy… ale nie tylko. Wzmacnia organizm, dba o skórę i żołądek. Nic, tylko kosztować!

***

Skąd moda na miód manuka?

Miód manuka przywędrował do nas z Nowej Zelandii. Mało tego – w Nowej Zelandii uznawany jest za dobro narodowe. Powstaje z nektaru krzewów manuka. Na całym świecie ceniony jest za właściwości zdrowotne i upiększające. I w Polsce sięgamy coraz częściej po ten przysmak. Tajemnica miodu manuka tkwi w stężeniu substancji aktywnej, którą jest methylglyoxal. Ważna sprawa – przed zakupem – sprawdź czy na pewno twój manuka jest oryginalny (powinien posiadać certyfikat).

Działanie lecznicze

Miód manuka to naturalny antybiotyk. Można go stosować przez cały rok. Dzięki temu wzmocni organizm, który prawdopodobnie poradzi sobie z każdą infekcją. Badania podkreślają, że specyfik ten zmniejsza ilość bakterii chorobotwórczych i nie obciąża wątroby. Miód manuka stanowi ulgę dla żołądka. Pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Poprawa trawienie i łagodzi objawy refluksu. Zalecany jest także przy zespole jelita drażliwego. Chcesz mieć piękną skórę? Jedz miód manuka. Bardzo często choroby skóry są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym układzie pokarmowym. Regularne spożywanie miodu korzystnie wpływa na skórę atopową. Miód manuka może pomóc przy egzemie czy trądziku (radzi sobie z trądzikiem młodzieńczym i różowatym). Coraz więcej kosmetyków bazuje na tym słodkim przysmaku. Naturalne kosmetyki z miodem manuka działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzą podrażnienia i dokładnie oczyszczają. Warto wiedzieć, że wpływają korzystnie na procesy regeneracyjne skóry i przez to spowalniają starzenie.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Dodaj komentarz