Co to jest woda micelarna? Kiedy należy ją stosować?

Woda micelarna to preparat, który jest stosowany przez wiele kobiet. Ciekły roztwór z wieloma przydatnymi składnikami znacznie ułatwia i zwiększa skuteczność czyszczenia skóry twarzy oraz zapobiega później powstawaniu wielu nieprzyjemnych problemów. Dlaczego warto jest korzystać z wody micelarnej? W jaki sposób powinno się to robić?

Zalety korzystania na co dzień z wody micelarnej

Woda micelarna może być jedynym płynem, który będzie się na co dzień wykorzystywało w czyszczenia skóry twarzy. W porównaniu z wodą z kranu woda micelarna nie podrażnia skóry. Codzienne czyszczenie skóry twarzy z jej użyciem jest więc całkowicie bezpieczne i nie niesie za sobą żadnych ubocznych objawów związanych z widocznym na twarzy zaczerwienieniem czy powstającymi różnego typu wypryskami. Jeżeli stosuje się właściwą wodę micelarną, w zasadzie nie ma już potrzeby wybierania innych środków do czyszczenia twarzy.

Woda micelarna doskonale się też nadaje do demakijażu. Korzystając z jej możliwości bez problemu można szybko zmyć przed snem resztki makijażu i rano obudzić się z czystą twarzą już bez śladów dnia poprzedniego.

Czy woda micelarna może zastąpić tonik?

O tym, czy woda micelarna może zastąpić stosowane wcześniej toniki do twarzy opowiedział nam nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej aptekawsieci.pl:

Woda micelarna skutecznie przyciąga i usuwa znajdujące się na skórze twarzy tłuszcz i zabrudzenia. Jest więc idealnym środkiem czyszczącym do twarzy. Doskonale się też sprawdza w usuwaniu pod koniec dnia makijażu. Oprócz tego woda micelarna ma też wspaniałe właściwości tonizujące i świetnie sobie radzi z nawilżaniem skóry. Bez problemu można nią więc zastąpić stosowany wcześniej tonik do twarzy. Jej bardzo dużą zaletą jest też to, że nie pozostawia na skórze żadnych tłustych śladów oraz nie sprawia, że skóra robi się napięta.

W jaki sposób powinno się stosować wodę micelarną?

Korzystanie z wody micelarnej jest bardzo proste i nikomu nie powinno sprawiać żadnych problemów. Tak naprawdę wodę micelarną stosuje się tak samo jak tonik do twarzy. Chcąc wyczyścić twarz wystarczy użyć wacika, i nalać na niego odrobinę wody micelarnej, po czym rozpocząć czyszczenie twarzy. Sam wacik, nawet nasączony zwykłą wodą, nie byłby w stanie usunąć z twarzy wszystkich zabrudzeń i tłuszczu. Sam wacik nie jest bowiem w stanie ich absorbować. Woda micelarna doskonale się sprawdza w trakcie wieczornej toalety i rano, przed nałożeniem na twarz makijażu. Nie zaleca się stosowania wody micelarnej z chusteczkami higienicznymi.

Dodaj komentarz