Czy blacha trapezowa to dobry budulec na halę przemysłową?

on

Płaskie blachy z wytłoczonym profilem w kształcie trapezu mają znacznie większą nośność niż blachy płaskie. Dlatego są jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych. Niskie koszty transportu, niewielka waga, łatwy i szybki montaż powodują ponadto, że blacha trapezowa doskonale sprawdza się jako budulec hal przemysłowych. Dlaczego jeszcze materiał tego typu tak dobrze nadaje się do tworzenia hal?

Jakie są zalety budowania hali z blachy trapezowej?

Budowa z zastosowaniem blachy trapezowej ma wiele zalet. Hala z tego surowca powstaje w krótkim czasie. Jest to możliwe dzięki modułowej konstrukcji. Ponadto istnieją projekty hal przemysłowych bez fundamentów. Taka budowa trwa nawet cztery tygodnie krócej i jest tańsza.

Stalowe blachy trapezowe są niedrogie i trwałe. Jako pokrycie ścian dobrze znoszą trudne warunki, takie jak deszcz, mróz, a nawet ostre morskie powietrze. Dlatego hale z blachy trapezowej wymagają tylko niewielkiej konserwacji. Ewentualne uszkodzone panele można wymieniać pojedynczo, bez konieczności naprawy całej powierzchni.

Hala z blachy trapezowej jako obiekt zrównoważony

Hale z blachy trapezowej to budynki modułowe. Oznacza to, że można je dowolnie dostosowywać, zmniejszać lub powiększać. Nieizolowaną halę przemysłową, która nie jest już potrzebna, specjaliści rozbierają i montują ponownie w innym miejscu. Warto podkreślić, że aż 98% użytych części i komponentów nadaje się do ponownego wykorzystania. To czyni hale z blachy trapezowej jednymi z najbardziej zrównoważonych obiektów.

Ile kosztuje hala przemysłowa z blachy trapezowej?

Koszt budowy uzależniony jest od jej wielkości. Nie bez znaczenia jest dodatkowe wyposażenie zgodnie z życzeniami klientów. Najtańsze jest postawienie hali stalowej nieizolowanej. Jest to optymalne rozwiązanie dla firmy, w której oczekuje się ochrony przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą.

Kolejnym kryterium jest wybór pokrycia dachowego. Warto wspomnieć, że cenionym rozwiązaniem jest zastosowanie przejrzystego PCV. Pozwala to zaoszczędzić na kosztach oświetlenia. Klienci producenta hal stalowych Glob-Stal coraz częściej umieszczają na dachu panele fotowoltaiczne. Ponadto o cenie decyduje wytrzymałość profili dobranych pod kątem obciążenia wiatrem lub śniegiem.

Dodaj komentarz