Dlaczego Argentyna i Brazylia to kraje warte odwiedzenia?

Kraje Ameryki Południowej zachęcają do siebie turystów spragnionych kontaktu z amazońskimi puszczami, malowniczymi wodospadami czy z nietuzinkową fauną. Na szczególną uwagę zasługują regiony Argentyny i Brazylii – dwóch państw z fantastycznymi walorami, do których zjeżdżają globtroterzy z całego świata. Dlaczego warto pojechać do tych miejsc i z jakich przykładowych atrakcji można skorzystać?

Argentyna i Cieśnina Magellana – na spotkanie z pingwinami

Marzysz o spotkaniu pingwinów? To możliwe, jeśli wybierzesz wycieczkę z przeprawą przez Cieśninę Magellana.

Taka oferta wycieczkowa nosi nazwę Patagonia, tango i pingwiny i obejmuje takie lokacje jak Buenos Aires, San Carlos de Bariloche, Czarny Lodowiec, Kanał Beagle czy Jaskinia Rąk. To pełen przegląd tego, co ma do zaaferowania Argentyna oraz Chile.

Turyści mogą wybrać się w ramach tej trasy na trekking pod górskie iglice Torres del Paine oraz – do wyboru – pod Fitz Roya lub Cerro Torre. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zatańczyć ogniste tango w stolicy Argentyny lub ruszyć w drogę legendarną Ruta 40.

Przez Patagonię do Iguazu – pełnia wrażeń

Niezwykle malownicze trasy, zapierające dech w piersi widoki, ziemia ognista i gorące noce w Rio i Buenos czekają właśnie na Ciebie.

Jedną z możliwych do obrania tras podczas wyprawy do Ameryki Południowej jest ta prowadząca przez góry i lodowce oraz dżunglę. Na uwagę zasługują na przykład malownicze i często widywane na pocztówkach Wodospady Iguazu.

Możesz mieć pewność, że w Argentynie i Brazylii spotkasz takie cuda natury jak kolorowe papugi, tukany czy lwy morskie.

Niezapomniany rejs Amazonką

Brazylia kojarzy się między innymi z Amazonią. Dlatego, jeśli lubisz wodne przygody, to na pewno warto zainteresować się ofertą wycieczkową na małych łodziach wypadowych, wśród labiryntu wąskich kanałów wodnych i odnóg rzeki.

Czar dżungli pomagają odkryć takie biura podróży jak KIRIBATI CLUB, czyli pasjonaci niezapomnianych i nietypowych wrażeń turystycznych.

Jedną z atrakcji jest też możliwość odwiedzenia caboclos – ludzi pochodzenia indiańskiego, którzy wybrali specyficzny tryb życia nad rzeką.

Góry, lodowce, koniec świata i … wieloryby

Jeszcze jedną propozycją jest wycieczka do Patagonii, gdzie można podziwiać majestatyczne szczyty Cerro Torre i Fitz Roy oraz słynny lodowiec Perito Moreno.

Na półwyspie Valdes będziesz mieć możliwość spotkania się z wielorybami, pingwinami i lwami morskimi. Jest też opcja przedłużenia wyprawy o opcję brazylijską: wodospady Iguazu, pobyt w boskim Rio i odpoczynek na wyspie Ilha Grande.

Dodaj komentarz