Ogrodzenie w imitacji drewna. Poznaj jego atuty!

Szukasz ogrodzenia, które będzie doskonale wyglądało zarówno przed tradycyjnym, jak i nowoczesnym domem? Postaw na to wykonane z imitacji drewna! Przyglądamy się bliżej tego typu ogrodzeniom – ich budowie, zaletom, kolorom i zastosowaniu.

Czym jest ogrodzenie w imitacji drewna?

Ogrodzenie drewnopodobne, czyli inaczej ogrodzenie w imitacji drewna – https://fello.pl/ogrodzenia/ jest rodzajem ogrodzenia, które powstaje z materiałów podobnych do drewnianych sztachet.

Najczęściej tego typu ogrodzenia powstają z metalowych profili – stalowych albo aluminiowych. Profile wykańczane są wtedy specjalnym rodzajem malowania proszkowego, które pozwala na uzyskanie struktury oraz koloru naturalnego drewna.

Tego typu ogrodzenia najczęściej mają konstrukcję palisadową, co oznacza, że składają się one z profili umieszczanych równolegle do siebie poziomo albo pionowo. Profile mogą mieć różne szerokości, a także mogą być montowane w różnych odstępach od siebie, dlatego można uzyskać różne warianty konstrukcji.

Jakie są zalety ogrodzeń imitujących drewno?

Palisadowe ogrodzenie w imitacji drewna ma wiele zalet, dlatego też jest to obecnie bardzo popularny wybór wśród klientów.

Do najważniejszych zalet drewnopodobnych ogrodzeń zaliczane są:

  • Estetyka – panele są w stanie wiernie imitować drewno, dzięki czemu mogą one bardzo dobrze zastąpić zwykłe deski.

  • Trwałość – dzięki temu, że panele tego typu są wykańczane przez ocynkowanie i lakierowanie proszkowe, wyróżniają się one również ponadprzeciętną trwałością i mogą służyć na wiele lat.

  • Brak konieczności konserwacji – panele nie muszą być konserwowane tak samo, jak zwykłe drewno, dlatego też nie wymagają one wytężonej pracy.

  • Różne warianty do wyboru – ogrodzenie w imitacji drewna można kupić w wielu wariantach, co powoduje, że można dostosować je do miejsca montażu, swojego gustu.

Producenci oferujący ogrodzenie w imitacji drewna mogą również zaoferować do nich dopasowane bramy i furtki, które wykonane są z tego samego materiału. Dzięki temu można stworzyć spójne ogrodzenie wokół całej posesji.

W jakich kolorach dostępne są ogrodzenia imitujące drewno?

Ogrodzenia drewnopodobne można kupić w różnych kolorach do wyboru. Wśród nich dostępne są barwy jak orzech, dąb, wenge oraz mahoń. Wybarwienia mogą być więc łatwo dopasowane do innych barw budynku i jego otoczenia.

Bardzo często profile imitujące drewno są również łączone z panelami w kolorach jednolitych, na przykład antracytowym albo czarnym. Można wtedy również uzyskać ciekawy efekt, który dobrze komponuje się zwłaszcza z nowoczesną architekturą.

Dodaj komentarz