Czy domy maklerskie działają uczciwie?

Dom maklerski kojarzy się przede wszystkim z inwestowaniem. Warto podkreślić, że jest to instytucja finansowa podlegająca kontroli i nadzorowi przeprowadzanemu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dlatego też taką instytucje nie może założyć „pierwsza, lepsza” osoba. Liczą się uprawnienia.

Instrumenty finansowe pozwalają niekiedy na przekazywanie nieprawdziwych informacji. Tak, jak to miało miejsce w Inwestments (sprawa Piotra Wiśniewskiego). Więcej o tym przeczytacie pod linkiem: http://forsal.pl/artykuly/1046414,dom-maklerski-w-investments-inwestycja-w-winterfox-nie-miala-podstepnego-charakteru-polemika.html

Strategie inwestowania są na tyle zróżnicowane, iż wymagają indywidualnego podejścia. To właśnie dom maklerski zajmuje się tego typu działalnością – doradztwem w szerokim zakresie. Niektóre strategie inwestycyjne bywają ryzykowne i w efekcie mogą wiązać się z większym ryzykiem. Licencja Komisji Nadzoru Finansowego powinna być dla nas gwarancją działań uczciwych i na rzecz klienta. Decyzja należy zawsze do klienta.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pixabay.com.

Dodaj komentarz