Czy warto ubezpieczyć się na życie?

Bardzo długo zastanawiałam się nad tematem: czy warto ubezpieczyć się na życie… a jeśli tak, to w jakim zakresie? Jaką opcję wybrać? Przecież nikt nie zakłada, że stanie się jakieś nieszczęście. Jednak, jeżeli coś się dzieje, to chyba warto mieć jakąś podporę. Życie może bardzo zaskoczyć.

Z doświadczenia wiem…

No właśnie, sama niedawno przekonałam się o tym, jak ważne są dodatkowe pieniążki w momencie zaistnienia problemu zdrowotnego. Było to mniej więcej trzy lata temu. Po długich poszukiwaniach udało mi się zatrudnić zakładzie pracy X. Miałam pracować na pół etatu, więc postanowiłam nie wykupywać dodatkowego ubezpieczenia. Po miesiącu pracy złamałam palca środkowego u prawej ręki. Stało się to podczas spędzania czasu wolnego, zatem nic mi się nie należało. Operacja w szpitalu, rehabilitacja i długie dochodzenie do zdrowia i żadnych dodatkowych środków na życie. W kolejnej pracy przemyślałam sytuację i wykupiłam już dodatkowe ubezpieczenie. Przydało się? A jakże, bo skręciłam kostkę. Chociaż przez 28 lat nie miałam nic skręconego czy złamanego, to ostatnie trzy lata podbiły mi statystykę. Dlatego też teraz jestem w pełni świadoma, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć nieszczęść, które mogą wydarzyć się tak naprawdę w każdej chwili.

Choroba i życie rodziny

Kiedy pojawia się choroba w rodzinie, wówczas wszystko błahe przestaje się liczyć. W wielu przypadkach trudno o ciągłość finansową. Leczenie pochłania ogromne nakłady finansowe. To właśnie w tak trudnym okresie ważna jest pomoc finansowa. Jeśli choroba jest naprawdę poważna, wówczas nasza śmierć będzie prawdziwą tragedią dla rodziny. Wykupując odpowiednie ubezpieczenie chronimy rodzinę przed utratą środków do życia. Środki finansowe uregulują również kwestię pochówku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach polis i ubezpieczeń na życie, wejdź tutaj.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

Dodaj komentarz