Kilka faktów o piciu wody

Woda doskonale nawilża organizm. Nawodniony organizm o wiele lepiej przeciwdziała infekcjom i cały czas wpływa na nasze dobre samopoczucie. Poprawia pamięć i koncentrację. Pamiętaj, aby wodę pić małymi łyczkami… bo w innym przypadku „przeleci” przez nasz organizm.

Warto podkreślić, że woda pomaga w przeciwdziałaniu nadwadze i otyłości. Wypełnia żołądek i zmniejsza uczucie głodu. Jej częste i regularne picie pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.

Dzieci lubią wodę! Istnieje błędne przekonanie, że dzieci nie przepadają za wodą. Nic bardziej mylnego. W szczególności, że często zachęca się dzieci do sięgania po wodę zamiast po słodkie napoje (na przykład w przedszkolach). Pamiętaj też, że dzieci naśladują dorosłych. Jeżeli Ty będziesz pił wodę, Twoje dziecko także z chęcią wybierze ten sposób nawadniania organizmu.

Jeśli czujesz niedobór płynów w organizmie (np. odczuwasz suchość w ustach) to znaczy, że już jesteś odwodniony. Niedobór wody wpływa negatywnie na samopoczucie. Narzekamy wtedy na zawroty głowy, zaburzenia pamięci krótkotrwałej i ciągłe zmęczenie.

Wybierz odpowiednią wodę dla siebie. Oznacza to, że nie każda woda będzie dla Ciebie odpowiednia. Wysokomineralizowana woda nie jest wskazana dla osób z nadciśnieniem.

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com.

Dodaj komentarz