Jak chować kable w domu, aby nie zaburzały estetyki pomieszczeń?

Poplątane i porozrzucane wewnątrz domu przewody elektryczne stanowią spory problem. Nieuporządkowane kable zaburzają estetykę wnętrz, wpływając negatywnie na wygląd pomieszczeń. Jeśli i Ty należysz do osób mających problem z porządkiem w kablach zasilających znajdujące się w budynku urządzenia elektryczne, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu. Przedstawiamy w niej praktyczne sposoby na estetyczne zamaskowanie przewodów.

Jak zamaskować przewody zasilające urządzenia elektryczne?

Sposobów na zamaskowanie przewodów zasilających urządzenia elektryczne jest co najmniej kilka. Wybór konkretnego z nich uzależniony jest od dostępnego budżetu oraz możliwości ingerencji w wygląd pomieszczenia. Niektóre metody są bowiem mniej, a niektóre bardziej inwazyjne.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik sklepu internetowego porzadekwkablach.pl, oferującego produkty do zabezpieczania i porządkowania kabli: Jednym z najpopularniejszych sposobów na ukrycie nieestetycznych kabli jest zastosowanie specjalnej listwy podłogowej. To typ maskownicy, wewnątrz której prowadzone są kable zasilające telewizor czy komputer. Rozcięcie od spodu umożliwia łatwy i szybki dostęp do przechowywanych przewodów. Montaż listwy to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu wyeliminowany zostaje problem ze sprzątaniem kabli. Przewody przestają szpecić pomieszczenie, a dodatkowo nie stwarzają zagrożenia związanego z ewentualnym potknięciem. Obecnie na rynku dostępne są listwy we wszystkich popularnych kolorach. Barwę maskownicy bez przeszkód można dobrać do wyglądu ścian lub podłogi. Odpowiednie dopasowanie kolorystyczne sprawia, że element ten staje się niewidoczny dla mieszkańców.

W jaki sposób uporządkować kable pod biurkiem i w okolicy telewizora?

Biurko z komputerem stacjonarnym oraz okolice szafki pod telewizor to miejsca, w których znajduje się zdecydowanie najwięcej przewodów elektrycznych. Do komputera zazwyczaj podłączane są urządzenia takie jak monitor, drukarka i głośniki, natomiast do telewizora kino domowe, odtwarzacz DVD i konsola do gier. Bardzo często obok znajduje się także stojąca lampa. Każdy z tych sprzętów wymaga doprowadzenia oddzielnego źródła zasilania. Uporządkowanie ich wszystkich stanowi spory problem.

Rozwiązaniem jest w tym przypadku zastosowanie organizera kabli pod biurko. Na rynku dostępne są zarówno modele plastikowe, jak i metalowe. Te drugie są oczywiście trwalsze, więc ich wybór jest uzasadniony ze względów praktycznych. Organizer w formie korytka montowany jest bezpośrednio pod blatem szafki, dzięki czemu nie zajmuje dodatkowego miejsca w pobliżu urządzeń elektrycznych. Aby cieszyć się porządkiem w przewodach, zebrane wiązki kabli wystarczy przytwierdzić do organizera za pomocą klasycznych trytytek lub nowoczesnych opasek na rzep. Podwieszone w ten sposób przewody nie zbierają kurzu z podłogi. Z tego powodu ich czyszczenie nie jest kłopotliwe. Co więcej, kable są niewidoczne i nie zaburzają estetyki pomieszczeń.

Dodaj komentarz