Jak wygląda zabieg laserowego usuwania tatuażu?

on

Na usunięcie tatuażu można się zdecydować z różnych powodów. Czasem przestaje się on podobać po kilku latach lub jest źle wykonany i efekt nie jest zadowalający. Na szczęście w takich sytuacjach możliwe jest zdecydowanie się na wykonanie specjalnego zabiegu z zastosowaniem lasera. Laserowe usuwanie tatuażu jest obecnie dość powszechne – wyróżnia się skutecznością i dokładnością. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wygląda ten zabieg.

Czasem mówi się, że tatuaż to forma modyfikacji ciała na całe życie. Na szczęście nie jest to prawda. Tatuaż jest trudny i czasochłonny do usunięcia, ale jak najbardziej możliwe jest jego całkowite zlikwidowanie i tym samym przywrócenie skórze poprzedniego wyglądu. Pracownik centrum medycznego Sublimed tłumaczy: W celu zlikwidowania niechcianego napisu czy grafiki powstałej na skórze wykorzystuje się zabiegi z zastosowaniem odpowiednio dopasowanego lasera. Nowoczesne technologie umożliwiają pozbycie się niechcianego tatuażu.

Sposób na szybkie i skuteczne usunięcie tatuażu

Najlepszą metodą na zlikwidowanie tatuażu z każdej części ciała jest użycie lasera. Jego działanie okazuje się bardzo skuteczne i dokładne. Zabieg z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń pozwala nie tylko odmłodzić, ale również przywrócić dawny wygląd skóry. W ten sposób usuwa się nie tylko tatuaże, ale również inne niedoskonałości widoczne na ciele. Dostępne są różne rodzaje laserów, w związku z czym możliwe jest dopasowanie konkretnego modelu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Do usuwania tatuaży najbardziej polecany jest Switch Alma Harmony XL Pro.

Przebieg laserowego usuwania tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu polega na niszczeniu barwnika, który znajduje się pod skórą. Do tego służy wiązka specjalnego światła, umożliwiająca skuteczne zlikwidowanie tuszu. Następuje naświetlenie, w trakcie czego laser ma za zadanie rozbić barwnik na malutkie kawałki. Po tym zostają one wchłonięte przez organizm i tym samym przestają być widoczne.

Działanie nowoczesnych technologii jest nie tylko skuteczne, ale również bardzo bezpieczne. Zabiegi z zastosowaniem laserów nie szkodą zdrowiu, co prawda mogą być nieco bolesne, jednak w takich sytuacjach można zastosować miejscowe znieczulenie. Nie zawsze udaje się usunąć cały tatuaż podczas jednego zabiegu. Niekiedy konieczne jest powtórzenie tej czynności, zależy to oczywiście od wielkości, a także kolorystyki tatuażu.

Dodaj komentarz