Jedwab do włosów – jak go stosować, jakie daje efekty?

Każda kobieta wie, że pielęgnacja długich włosów wymaga sporo wysiłku oraz zastosowania odpowiednich kosmetyków. Na rynku nie brakuje rozmaitych specyfików przeznaczonych do różnych rodzajów włosów. Jednym z popularniejszych i niedrogich środków jest jedwab do włosów. Można go dostać w każdej drogerii. Jak działa jedwab i jak należy go stosować? Kiedy warto używać jedwabiu do włosów?

Jedwab do włosów i jego właściwości

Jedwab do włosów to specyfik o wszechstronnych właściwościach. Działa wzmacniająco, ochronnie i regenerująco, dzięki niemu włosy są lśniące, gładkie i zdrowe. W skład jedwabiu wchodzą aminokwasy i peptydy, które odgrywają kluczową rolę w regeneracji i wzmocnieniu włosów. Jest źródłem witamin A, E, F, H i B5. Regularne stosowanie jedwabiu do włosów osłabionych, rozdwojonych, matowych i suchych szybko przyniesie pierwsze pozytywne efekty. Rozpuszczalne białko skutecznie natłuszcza i w ten sposób tworzy filtr ochronny na powierzchni włosów. Taki filtr chroni szczególnie końcówki przed szkodliwym wpływem zabiegów fryzjerskich, wysokich temperatur, zanieczyszczonego powietrza i innych czynników zewnętrznych. Ponadto jedwab do włosów odżywia, odpowiednio nawilża i odbudowuje zniszczoną strukturę włosa, zapobiega też puszeniu elektryzowaniu się włosów pod wpływem wilgoci, co jest dość częstym zjawiskiem w przypadku długich i nieco przesuszonych włosów.

długie kręcone włosy

Jakie są efekty stosowania jedwabiu do włosów?

Jedwab do włosów dostępny jest na rynku w różnych postaciach, między innymi serum, mgiełki, lub płynu. Niewielka ilość jedwabiu jest obecna też w szamponach i odżywkach wzmacniających. Kosmetyk w formie serum należy stosować regularnie, nakładając niewielką ilość na mokre włosy, szczególnie na końcówki. Należy pamiętać, że nadmiar kosmetyku obciąży włosy i sprawi, że będą one wyglądać nieświeżo. Wystarczy po każdym umyciu wetrzeć małą ilość jedwabiu w końcówki i rozprowadzić go wzdłuż włosów. Z kolei jedwab w mgiełce wystarczy z odpowiedniej odległości rozpylić na całą długość włosów i skórę głowy.

Jakie efekty da stosowanie jedwabiu zgodnie z zaleceniami? Włosy staną się zdecydowanie bardziej zdrowsze, nie tylko z wyglądu. Jedwab nadaje blasku włosom, odżywia ich kolor. Sprawia też, że włosy mniej się plątają, łatwiej je rozczesać i modelować fryzury. Jedwab wcierany w końcówki włosów chroni je przed rozdwajaniem i kruszeniem. Należy jednak zachować ostrożność przy stosowaniu jedwabiu do włosów skłonnych do przetłuszczania się. Osoby z takim rodzajem włosów powinny wybrać ten kosmetyk w możliwe najbardziej płynnej postaci. Jedwab w postaci serum jest gęsty i oleisty, łatwo więc użyć go w zbyt dużej ilości i doprowadzić do przeciążenia włosów, które w efekcie będą szybciej przetłuszczone, trudne do ułożenia i obciążone zbyt dużą ilością kosmetyku.

Dodaj komentarz