Kiedy warto wybrać pudełka kaszerowane na produkty?

Pudełka tekturowe kaszerowane to specjalny typ pudełek wyróżniający się estetycznym wyglądem. Kiedy warto się na nie zdecydować? Gdzie można je zamówić?

Czym jest pudełko kaszerowane?

Pudełkami kaszerowanymi nazywa się rodzaj pudełek, które z zewnątrz pokryte są okleiną z nadrukiem. Okleina ta wykonana jest z gładkiego papieru, który może być w pełni zadrukowany i dodatkowo uszlachetniany, dzięki czemu pudełka kaszerowane uzyskują stylowy, elegancki wymiar.

Takie pudełka wykonuje się z wytrzymałej tektury o różnych grubościach do wyboru, które dobiera się w zależności od ciężaru oraz wymiarów produktów, a także ich zastosowania.

Pudełka tego typu mogą mieć również różne rodzaje zamknięć, na przykład mogą mieć one konstrukcję denko-wieczko z dwoma elementami, które wkładane są w siebie, mogą mieć też zamknięcia z pokrywkami, magnesami, wstążkami czy pudełka fasonowe.

Pudełka mogą być też uszlachetnione, na przykład przez umieszczenie na nich tłoczeń, złoceń, folii błyszczącej albo matowej.

Pudełka kaszerowane – zastosowanie

Ze względu na swój atrakcyjny wygląd pudełka kaszerowane wykorzystywane są przede wszystkim wtedy, gdy celem jest uzyskanie atrakcyjnie prezentującego się opakowania na produkty.

Najczęściej pudełka kaszerowane używane są do pakowania produktów jak:

  • biżuteria
  • kosmetyki
  • elektronika
  • galanteria skórzana
  • obuwie
  • artykuły piśmiennicze
  • gadżety firmowe
  • podarunki
  • zestawy upominkowe

Dlaczego warto zdecydować się na pudełka kaszerowane?

Wykończone efektownymi nadrukami pudełka kaszerowane to bardzo dobry wybór wtedy, gdy celem jest estetyczne zaprezentowanie znajdujących się w nich produktów.

Pudełka tego typu mogą być dowolnie spersonalizowane, aby były dopasowane do rodzaju produktów, jakie mają być w nich przechowywane. Mogą być one wykończone ozdobnymi nadrukami zarówno z zewnątrz, jak i od środka, co powoduje, że mogą dzięki temu podnieść prestiżowy, luksusowy wygląd pakowanych w nie artykułów.

Wybór pudełek kaszerowanych może zatem sprawić, że umieszczone w nich produkty będą prezentowały się jeszcze efektowniej, co wpłynie również na wizerunek producenta oraz przełoży się na większe zadowolenie klientów.

Pudełka kaszerowane – gdzie można je zamówić?

Aktualnie pudełka kaszerowane oferuje wielu producentów, z których asortymentem można zapoznać się bliżej na ich stronach internetowych.

Do złożenia zamówienia na pudełka tego typu konieczne będzie przygotowanie projektu graficznego. Należy wtedy uwzględnić wymiary i kształt pudełka, a także jego przeznaczenie.

Dodaj komentarz