Komputery Apple polecane do montażu filmów

Proces tworzenia filmów nie ogranicza się do nagrywania. Ogromne znaczenie ma również obróbka i odpowiedni montaż uchwyconych za pomocą kamery scen. Montaż nagrań wideo wymaga jednak posiadania naprawdę mocnego sprzętu. Sprawdzamy, które komputery marki Apple najlepiej radzą sobie z obróbką i montażem filmów.

Najlepszy stacjonarny komputer Apple do montażu filmów

Komputery marki Apple uznawane są za dobre narzędzia pracy dla grafików, fotografów oraz projektantów. Czy sprawdzają się one również w przypadku profesjonalnego montażu filmów oraz obróbki materiałów wideo? Okazuje się, że tak!

Najlepszy komputer Apple do montażu filmów to doceniany przez pracowników wszystkich branż kreatywnych stacjonarny iMac z ekranem o przekątnej 27 cali. Apple iMac 27 posiada wyświetlacz Retina 5K o wysokiej rozdzielczości, co jest wyjątkowo ważną cechą w branży filmowej. Wyposażony jest w szybki procesor, nieodzowny podczas przetwarzania wielu godzin materiałów wideo. Mocną stroną iMaca 27 jest również jego karta graficzna.

Który laptop Apple nadaje się do obróbki filmów?

Podczas pracy nad materiałami filmowymi przydatny okazać się może komputer przenośny. Laptopem najlepiej nadającym się do obróbki filmów jest Apple MacBook Pro. Jak wyjaśnia sprzedawca sprzętu Apple z firmy Ultra Upgrade: największą zaletą MacBook Pro jest jego wysoka wydajność we wszystkich wariantach – zarówno z procesorem M1, jak i wcześniejszymi procesorami Intel. 

Podczas zakupu laptopa do montażu filmów trzeba zwrócić uwagę na wielkość pamięci RAM, pojemność dysku twardego, kartę graficzną, matrycę oraz system chłodzenia. Wszystkie te cechy wypadają wyjątkowo korzystnie w przypadku Apple MacBook Pro. Dzięki temu komputer ten stanowi naprawdę dobre wyposażenie osób zajmujących się profesjonalną lub amatorską edycją filmów.

Planując zakup komputera do obróbki filmów, warto uwzględnić takie urządzenia marki Apple jak iMac 27 oraz MacBook Pro. Najbardziej wydajne podzespoły i najlepsze wyświetlacze sprawią, że praca nad materiałami wideo będzie przebiegała szybko, sprawnie i bez zakłóceń.

Dodaj komentarz