Kryteria wyboru kompresora samochodowego

Kompresor samochodowy, zwany czasem sprężarką, jak wskazuje nazwa – służy do sprężania powietrza. To jeden z najważniejszych sprzętów w przemyśle samochodowym. W artykule wyjaśniamy, do czego konkretnie przydaje się kompresor w warsztacie oraz podpowiadamy, na jakie aspekty zwracać uwagę, aby nabyć dobrej jakości urządzenie tego typu. 

Zastosowanie kompresorów samochodowych

Kompresor samochodowy (sprężarka) to podstawowy element wyposażenia w warsztatach samochodowych i wulkanizacyjnych. Jego główną funkcją jest uzyskiwanie wymaganego ciśnienia gazu (zwykle powietrza). W praktyce wykorzystywany jest przede wszystkim do pompowania opon. Kompresor ma jednak wiele innych zastosowań, takich jak na przykład zasilanie narzędzi pneumatycznych czy malowanie metodą natryskową. W profesjonalnych warsztatach stosuje się kompresory o znacznej wydajności, z reguły są to warianty dwutłokowe o dużej pojemności smarowane olejem, który zwiększa żywotność urządzenia. 

Czym się kierować, kupując kompresor?

Pierwszym kryterium wyboru kompresora samochodowego powinno być określenie miejsca pracy tego urządzenia, czyli jego przeznaczenie. Inny sprzęt będzie bowiem potrzebny do przydomowego garażu, a inny do fabryki czy warsztatu mechanicznego. Z tym wiążą się również takie aspekty, jak czas pracy, wydajność, wysokość ciśnienia czy rodzaj sprężarki (tłokowa lub śrubowa). Jak podpowiadają specjaliści, ważnym czynnikiem jest także 

wielkość zbiornika na sprężone powietrze i wymagane źródło zasilania. Nie należy zapominać o dodatkowym osprzęcie, możliwości transportu sprężarki bądź sposobie montażu. 

Gdzie kupić dobry kompresor samochodowy?

Dobrej jakości kompresor samochodowy najlepiej nabyć w sklepach, które zajmują się dostarczaniem sprzętu do warsztatów czy zakładów przemysłowych. Kupując w takich miejscach zyskamy pewność, że oferowane produkty spełniają wysokie wymagania użytkowników. Dodatkowo, można wówczas liczyć na fachowe doradztwo specjalistów. Jedną z polecanych firm jest TECHSUL – dystrybutor narzędzi do warsztatu. Przedsiębiorstwo zaopatruje warsztaty samochodowe za pośrednictwem sprzedaży stacjonarnej i online. 

Dodaj komentarz