Mieszkanie czy akademik w Łodzi?

Dla wielu młodych osób czas studiowania oznacza wyjazd z rodzinnego domu do dużego, często nieznanego miasta, co wiąże się z koniecznością znalezienia odpowiedniego miejsca do mieszkania przez kolejnych kilka lat nauki. Każdego roku tysiące maturzystów, rozpoczynających zupełnie nowy rozdział w swoim życiu, staje przed poważnym wyborem: akademik czy mieszkanie? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, oczekiwań, a przede wszystkim możliwości finansowych.

Mieszkanie „na mieście”

Jedną z największych korzyści wynajmu mieszkanie w mieście (zazwyczaj niewielkiej kawalerki) stanowią: większa przestrzeń, komfort, lepsze warunki do nauki i odpoczynku oraz gwarancja prywatności. Niestety ceny wynajmu, uzależnione przede wszystkim od lokalizacji, wielkości mieszkania i standardu, często przekraczają możliwości finansowe studentów. Miesięczne koszty wynajmu zaczynają się od 1500 złotych, a mieszkanie nie zawsze znajduje się w pobliżu wybranej uczelni.

urządzony pokój w mieszkaniu

Mieszkanie w akademiku

Ogromną popularnością wśród polskich studentów wciąż cieszą się akademiki, które stanowią dla młodych ludzi najtańszą formę zakwaterowania w dużych miastach. Cena wynajmu pokoju w domu studenckim jest bowiem znacznie niższa niż koszty wynajmu pokoju ”na mieście” czy samodzielnego mieszkania. Co więcej przez cały okres pobytu w akademiku opłata nie zmienia się i obejmuje wszystkie media. Dzięki temu studenci nie muszą martwić się zmiennymi kosztami związanymi z wyższym zużyciem prądu czy wody. Dostępność i cena poszczególnych pokoi zależy od konkretnej uczelni.

Niestety zdobycie miejsca w państwowym domu studenckim często stanowi prawdziwe wyzwanie. Pierwszeństwo w uzyskaniu miejsca w akademiku posiadają bowiem osoby mieszkające daleko od uczelni, w złej sytuacji finansowej lub w trudnej sytuacji życiowej. Życie w państwowym domu studenckim oznacza zazwyczaj brak prywatności i ograniczoną przestrzeń. To również brak możliwość wyboru współlokatora, wspólna kuchnia i łazienka. Także ograniczone pory wizyt i wszechobecny hałas. Nie wszyscy młodzi ludzie potrafią odnaleźć się w takich warunkach. Idealną alternatywą może okazać się pokój w nowoczesnym prywatnym akademiku w Łodzi, takim jak BaseCamp.

Idealny pokój dla studenta

Prywatny akademik BaseCamp w centrum Łodzi stanowi doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które szukają spokoju oraz komfortowych warunków do nauki w przystępnej cenie. W budynku znajduje się aż 487 apartamentów o zróżnicowanym metrażu w cenie od 1200 złotych do 1900 złotych za apartament typu studio. W pokojach znajdują się prywatne łazienki, w pełni wyposażone, funkcjonalne kuchnie, przytulne miejsce do nauki i spania, a także bezpłatne WiFi. Dodatkowo obiekt zapewnia infrastrukturę rowerową oraz niezbędne udogodnienia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Prywatny akademik BaseCamp oferuje pokoje do wynajęcia w Łodzi przy ulicy Rewolucji w okolicy Uniwersytetu Łódzkiego.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę przede wszystkim: koszty wynajmu, możliwość swobodnego przygotowania samodzielnych posiłków, lokalizację oraz warunki do nauki. Przeczytaj artykuł: https://www.basecampstudent.com/pl/13213/

 

Dodaj komentarz