Najważniejsze aspekty transportu międzynarodowego

Wraz z prężnym rozwojem globalizacji i idącym za nią handlem międzynarodowym, transport towarów pomiędzy granicami państw stał się kluczowym elementem gospodarki światowej. Codziennie każdy z nas korzysta z wielu produktów, które przebyły tysiące kilometrów, zanim trafiły do rąk konsumentów. Warto wiedzieć, co stoi za działaniem przedsiębiorstw odpowiedzialnych za dystrybucję produktów wszystkich kategorii.

Gęsta sieć pojazdów użytkowych w transporcie międzynarodowym

Nie tylko znane wszystkim kurierskie auta dostawcze czy tiry, których pełno na autostradach, odpowiadają za przewóz towarów. Logistyczna budowa sieci kontaktów międzynarodowych może przyprawiać o zawrót głowy. Statystyki z 2020 roku sytuują Polskę na wiodącym miejscu w ogólnoeuropejskim transporcie drogowym. Na ten wynik składa się kilka czynników, a wśród nich najistotniejsza okazuje się konkurencyjność cen polskich przewoźników.

Jednak dystrybucja towarów to nie tylko tir, naczepa i długa autostrada. Wie o tym firma Viron Cargo, która transport międzynarodowy poszerza o przewóz drogą morską i koleją. Rozwój na te pola pozwolił na poszerzenie kontaktów międzynarodowych i międzykontynentalnych, oferując dystrybucję produktów nisko i wysokogabarytowych, a nawet towarów ADR dowolnej kategorii z UE do Chin i z powrotem.

Co stoi za jakością i szybkością usług przewozowych?

Szybkość i jakość usług przewozowych to dwa główne czynniki decydujące o tym, jaką firmę transportową wybiorą Klienci. Przedsiębiorstwa transportowe muszą zaręczyć szybki i niezawodny transport towarów, aby zapewnić sukces działalności. Składają się na to trzy podstawowe czynniki:

  1. Zarządzanie flotą, czyli wybór pojazdów najwyższej jakości, o dużej wydajności i odporności na eksploatację.
  2. Wykwalifikowany personel zaopatrzony w odpowiedni sprzęt i szkolenia.
  3. Infrastruktura transportu, wybór odpowiednich szlaków transportowych, znajomości możliwości danego terenu i dostosowanie sprzętu do warunków środowiskowych.

Firmy transportowe muszą pamiętać o licznych przepisach regulujących zasady handlu międzynarodowego. Nieprzestrzeganie ich grozi surowymi karami i znacznym opóźnieniem, a nawet uniemożliwieniem dalszej dystrybucji zamówionego towaru.

Choć na rynku pojawia się coraz więcej firm, Viron Cargo zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zna transport międzynarodowy od podszewki. Wyspecjalizowani fachowcy czuwają nad procesem od początku do momentu dostarczenia. Cały cykl przebiega szybko i sprawnie, przy wykorzystaniu najnowszych technologii transportu wodnego i lądowego. Transport zagraniczny i spedycja międzynarodowa nie ma dla firmy żadnych tajemnic, dlatego warto jej zaufać i już dziś rozpocząć owocną współpracę.

Dodaj komentarz