Naturalne sposoby na przeziębienie i grypę

W większości przypadków, kiedy dopada nas przeziębienie lepiej wybrać się do lekarza. Nie oznacza to, że musimy zrezygnować z naturalnych sposobów na przeziębienie. Co powiecie na ziołolecznictwo? Jakie zioła i rośliny sprawdzą się podczas przeziębienia oraz grypy?

lipa

Podczas stanów zapalnych związanych z nadmierną aktywnością wirusów, bakterii i grzybów narzekamy przede wszystkim na katar, kaszel, ból gardła, podwyższoną temperaturę ciała. Tym objawom towarzyszy efekt totalnego rozbicia. Pojawia się ogólne zmęczenie i potrzeba ukrycia się przed światem pod ulubioną kołderką. Jakie zioła na przeziębienie mogą nam  pomóc w pozbyciu się kłopotu zdrowotnego?

Lipa

Kwiatostan lipy ma działanie napotne. W związku z tym umożliwia szybsze pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji. Jednocześnie wykazuje właściwości przeciwgorączkowe oraz łagodzące nieżyt nosa. Okazuje się również, że lipa pomaga zasnąć i niweluje wywołane katarem bóle głowy.

Pelargonia afrykańska

Pelargonia afrykańska znana jest ze swoich leczniczych właściwości. Ekstrakt z korzenia pelargonii wykazuje działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Cechą rośliny jest kompleksowość działania podczas ataku wirusów. Po pierwsze patogeny eliminowane są przed wniknięciem w głąb komórki. Po drugie pelargonia afrykańska zapobiega namnażaniu się szkodliwych czynników chorobotwórczych. Jej działanie jest skuteczne także w przypadku bakterii odpowiedzialnych za zakażenia dolnych i górnych dróg oddechowych.

Rumianek

Chyba w każdej kuchni można znaleźć rumianek w torebkach lub w formie sypkiej. I bardzo słusznie. Rumianek sprawdzi się także podczas uporczywego przeziębienia. Koi, działa przeciwalergicznie, a także można go używać do inhalacji. Pamiętajmy, aby zawsze zakryć zaparzający się rumianek talerzykiem. Dzięki temu nie ulotni się cenny olejek, który zaczyna uwalniać się zaraz po zalaniu wrzątkiem.

rumianek

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa kojarzy się głównie z problemami żołądkowymi. Kiedy mamy zgagę lub odczuwamy nudności z przejedzenia się, wówczas dobrze jest wypić filiżankę zaparzonej mięty. Nie wszyscy wiedzą, że kolejną właściwością zioła jest obniżanie gorączki i łagodzenie bólów głowy.

Podbiał

Jeżeli doskwiera nam kaszel, wówczas skorzystajmy z dobroczynnej mocy podbiału. Odwar z liści podbiału ma działanie przeciwkaszlowe.

podbial

Naturalne środki zwalczające przeziębienie i grypę są znane od dawna. Bardzo często zapominamy o sile ziół i roślin. Tymczasem jest to bardzo skuteczna broń, dzięki której każdą chorobę przetrwamy łagodniej. Roślinne składniki można znaleźć między innymi w produktach leczniczych Pelavo. Stanowią połączenie naturalnych składników z najnowszą wiedzą medyczną.

Dodaj komentarz