Pompa ciepła – jak często ją serwisować?

Pompy ciepła to coraz częstszy widok zarówno w nowoczesnych domach, jak i w starszych budynkach, które są dostosowywane do dzisiejszych standardów po to, by były jak najbardziej energooszczędne i ekologiczne. Aby pompa ciepła działała prawidłowo konieczne jest jednak jej regularne serwisowanie. Jak często powinna być serwisowana pompa ciepła?

Kto może serwisować pompę ciepła?

Aby jak najlepiej serwisować urządzenie takie jak pompa ciepła Panasonic w Wieluniu warto wybrać w tym celu firmę, która wcześniej zajmowała się montażem pompy lub doskonale zna się na urządzeniach danego producenta. W ten sposób mamy pewność, iż pompa będzie prawidłowo serwisowana, co pozwoli na to, by żyła jak najdłużej.

Firma NTW Airconomic z racji na to, że jest propartnerem marki Panasonic świetnie nadaje się do serwisowania pomp ciepła tej marki. Posiada ona wymagany w tym celu sprzęt, ma dostęp do wysokiej jakości części zamiennych, a jej pracownicy to fachowcy, którzy specjalizują się w pompach ciepła konstruowanych właśnie przez markę Panasonic.

Jak często należy serwisować pompę ciepła?

Z reguły uznaje się, iż obowiązkowo pompa ciepła powinna być serwisowana przez wykwalifikowanego serwisanta przynajmniej raz w roku. Podczas takiego serwisu powinien on sprawdzić układ górny oraz układ dolny pompy ciepła, skontrolować automatykę oraz poprawność ustawień, a także obieg chłodniczy. Do tego podczas procedury serwisowej powinien on podążać z wytycznymi producenta, które można znaleźć w instrukcji obsługi pompy ciepła.

Regularne serwisowanie pompy ciepła powinno się odbywać przed sezonem grzewczym. W ten sposób można mieć przed nim pewność, iż ryzyko awarii pompy ciepła w jego trakcie, która byłaby niezwykle uciążliwa dla domowników jest naprawdę niewielka. Serwis pompy ciepła oprócz wyżej wspomnianych czterech rzeczy powinien również polegać na czyszczeniu lub wymianie filtrów, sprawdzaniu mocowań śrubowych, czy też odczytania alertów alarmowych, które są zapisywane przez pompę ciepła podczas nieprawidłowości.

Dodaj komentarz