Hemoroidy leczenie – o jakich mowa? Sprawdź

on

Hemoroidy to dosyć powszechny problem zdrowotny, który wciąż jest tematem tabu. Hemoroidy, czyli naczynia żylne ma każdy z nas. W odbycie i odbytnicy Kiedy dochodzi do ich przerostu, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej. Jak ją leczyć?

Hemoroidy leczenie w Katowicach może przebiegać na wiele sposobów. Może to być standardowe leczenie maściami czy czopkami po metody zabiegowe. Wprowadzenie zmian w diecie i stylu życia, może wpłynąć na złagodzenie przebiegu choroby.

Czym są hemoroidy?

Guzki krwawnicze, czyli hemoroidy to poduszkowate naczynia żylne, które znajdują się w odbytnicy i odbycie. Ma je każdy człowiek, gdyż ich rolą jest uszczelnianie odbytu. Dzięki nim kontrolowane są gazy i stolec. W przypadku, kiedy guzki krwawnicze są patologicznie powiększone, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej. Podczas wypróżniania są wypychane na zewnątrz odbytu, co prowadzi do ich uszkodzenia, a tym samym do ich krwawienia.

Do głównych objawów hemoroidów należą: krwawienie, swędzenie, pieczenie i ból odbytu. Podczas przerostu guzków krwawniczych dochodzi do stanu zapalnego, który wymaga leczenia. Przyczyną hemoroidów są częste zaparcia, silne parcie podczas wypróżnień, dieta uboga w błonnik, tryb życia związany z długotrwałych siedzeniem.

Jak wygląda leczenie hemoroidów?

W pierwszym stadium choroby hemoroidalnej, odbywa się bezoperacyjne leczenie hemoroidów. Ma to na celu złagodzenie objawów, likwidację bólu i swędzenia, a także zatamowanie krwawienia. Lekarz najczęściej przepisuje maści z antybiotykami czy glikokortykosteroidy. Dodatkowo może zalecić środki, które wpływają na zmiękczenie stolca. Metodami, które pomagają w walce z hemoroidami są kąpiele w letniej wodzie, nasiadówki czy chłodne okłady.

Istnieją jednak sytuacje, w których należy poddać się zabiegowi. Najpopularniejsza jest metoda Barrona, która polega na założeniu na hemoroidy gumowych opasek, które powodują martwicę hemoroidów i ich odpadnięcie.

Czas leczenia choroby hemoroidalnej zależy od stopnia jej zaawansowania. Jeśli tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy, należy udać się jak najszybciej do lekarza, w celu rozpoczęcia leczenia.

Dodaj komentarz