Porządek w kosmetykach musi być!

Stosowanie zasad prawidłowego przechowywania kosmetyków to nie tylko wygoda, lecz także przedłużenie żywotności poszczególnych preparatów. Cały proceder nie jest skomplikowany. To tylko kwestia właściwej organizacji. Zanim zaczniemy porządki, sprawdźmy datę ważności.


Okazuje się, że wiele osób nie dba o tę jakże istotną kwestię. Szczególnie, jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu. Na tapetę niech idą najpierw cienie. Preparaty do makijażu oka są szczególnie zaniedbane pod tym względem. Kiedy ta kwestia zostanie zapięta na przysłowiowy ostatni guzik, zajmijmy się innymi aspektami organizacyjnymi.

Kosmetyki

Kilka ogólnych zasad

Kosmetyki nie lubią ciepła – o tym chyba każdy wie. Co jeszcze?

  1. Kosmetyki do makijażu powinny być utrzymywane w nienagannej czystości. Niektóre akcesoria do makijażu wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Sprawdzonym patentem jest stosowanie delikatnego szamponu dla dzieci. Można nim umyć pędzelki, gąbki do makijażu, aplikatory do cieni.
  2. Kosmetyki do pielęgnacji ciała (np. żel pod prysznic lub balsam) z powodzeniem możemy przetrzymywać w łazience.
  3. Produkty, które są stworzone na bazie olejów nie należy umieszczać w lodówce. Niska temperatura sprawi, że preparat stężeje i straci swoje indywidualne oraz pielęgnacyjne właściwości.
  4. Z kolei niskie temperatury bardzo często ratują kosmetyki, które zawierają w swym składzie retinol, kwasy oraz witaminę C. Analogicznie – w ten sposób kosmetyki nie stracą swojej specyfikacji kosmetycznej.
  5. Odpowiednie przechowywanie produktu nie narusza jego naturalnej konsystencji. Przykładowo – wiele kosmetyków ma tendencję do wysychania.

Seler, jogurt, lakier do paznokci…

Lodówka jest idealnym urządzeniem, które przedłuża możliwości eksploatacyjne kosmetyków. Oto kilka przykładów:

Krem

Produkt

Przyczyna

Kosmetyki do ust, np. szminki, błyszczyki

Przechowywanie w lodówce uniemożliwia dostęp bakterii. Dodatkowo chłodne i zaciemnione miejsce sprawi, że odcień szminki będzie cały czas intensywny.
Lakiery do paznokci Niska temperatura sprawi, że kosmetyk nie będzie tak szybko tężał. Najlepiej jest przechowywać lakiery w dolnej półce lodówki.
Tusze Temperatura lodówki uniemożliwia proces zasychania.
Kremy do twarzy Lodówka „konserwuje” preparaty do pielęgnacji twarzy.
Perfumy

W lodówce zachowują intensywność zapachu.

Szminki

Dodaj komentarz