Transport medyczny – jak znaleźć najbardziej korzystny cennik?

Skorzystanie z transportu medycznego może być konieczne w wypadku wielu osób chorych lub niepełnosprawnych, które nie mają w swojej okolicy żadnej osoby posiadającej auto przystosowane do ich przewozu. Gdzie jednak znaleźć najbardziej korzystną ofertę transportu medycznego i jak wybrać firmę, której go zlecimy?

Gdzie znajdziemy firmy, które oferują transport medyczny?

Obecnie można znaleźć naprawdę wiele firm, które specjalizują się w transporcie medycznym. Chcąc takowe odszukać i przy okazji poznać ich cennik można wpisać w przeglądarce internetowej frazę taką jak na przykład „transport medyczny cennik„. Dzięki temu od razu pokażą nam się strony internetowe firm oferujących transport medycznych, na których znajdziemy cennik.

Warto również pamiętać o tym, że transport medyczny może być potrzebny o różnych godzinach. Z tego powodu w sieci warto dowiedzieć się również czy dana firma oferuje całodobowy transport medyczny, dzięki któremu możliwe będzie przewiezienie osoby chorej na zabiegi lub rehabilitację o dowolnej godzinie.

Jak wybrać transport medyczny?

Oczywiście jedna z najważniejszych kwestii to cena. Ta zależy od wielu czynników i poszczególne firmy potrafią rozliczać transport na różne sposoby. Niektóre na przykład pobierają opłatę podstawową za transport w obrębie miasta w jedną lub dwie strony, a do tego dodają stawkę za przejechane z osobą chorą kilometry, by rozróżnić cenę transportu w zależności od tego, jak daleko ma on jechać z osobą chorą. Zazwyczaj płacić trzeba również za postój karetki.

Chcąc wybrać jak najkorzystniejszą ofertę z perspektywy finansowej warto postarać się o dofinansowanie transportu z NFZ, co jest jak najbardziej możliwe. Oprócz samej ceny warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak na przykład sprzęt, którym dysponuje transport medyczny i pojazdy. Powinny one być w dobrym stanie technicznym, a ich wyposażenie wraz z opieką medyczną powinno zapewniać bezpieczeństwo pacjentom w trakcie transportu niezależnie od ich stanu.

Dodaj komentarz