Trawa na dach zielony – jak wybrać dobrego producenta?

on

Zielony dach może przynieść wiele korzyści mieszkańcom budynku. Ważne, żeby został odpowiednio zainstalowany. Na co zwrócić uwagę i po czym poznać dobrego producenta?

Na co zwrócić uwagę wybierając trawę na dach?

Zielone dachy są często wykorzystywaną metodą na aranżację dostępnego miejsca. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie kawałka zielonej przestrzeni nawet w centrum miasta, pełnym betonowych budynków. Aby w takich warunkach rosła zielona trawa producent musi zastosować odpowiednią mieszankę nasion, ziół i mchu. Na dachach najczęściej używa się trawy w rolkach. Jej montaż jest bardzo łatwy i szybki. Dzięki temu, że roślinność jest już wyhodowana, efekt wizualny jest natychmiastowy. Dobrej jakości trawa od sprawdzonego producenta zachowa swoje właściwości na wiele lat.  

Jak przebiega montaż zielonego dachu? 

Aby prawidłowo zamontować zielony dach, należy dopasować jego rodzaj do możliwości i konstrukcji budynku. Profesjonalny producent systemów dachów zielonych przygotuje odpowiedni projekt i wybierze najlepszy rodzaj zieleni. Istnieją dwa rodzaje dachu: intensywne i ekstensywne. Dachy intensywne polegają na umieszczeniu na nich różnego rodzaju roślinności. Mogą to być również krzewy i drzewka. Aby było to możliwe, budynek musi posiadać solidną konstrukcję, która utrzyma dodatkowe obciążenie. Dach musi być całkowicie płaski. Różnorodność roślin będzie wymagała odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku dachów ekstensywnych stosowana jest wyłącznie roślinność niska – odpowiednio wyselekcjonowana mieszanka traw i mchów. Może być zastosowany nawet na dachach skośnych w budynkach jednorodzinnych. Jest dużo lżejszy i nie wymaga pielęgnacji. 

Aby prawidłowo zamontować zielony dach, należy umieścić poszczególne warstwy w prawidłowej kolejności. W skład konstrukcji wchodzi warstwa izolacyjna, chroniąca przed wilgocią, warstwa drenażowa, umożliwiająca prawidłowy odpływ wody oraz warstwa wegetacyjna, na którą układa się roślinność. 

Dodaj komentarz