Czy warto korzystać z technologii LTE?

Kupując telefon wielu z nas chce korzystać z Internetu w standardzie LTE, który uznawany jest dzisiaj za rewolucję mobilności. Co daje LTE?

Mówiąc w skrócie technologia zapewnia szybkość Internetu porównywaną ze stacjonarnym odpowiednikiem. Dlatego też korzystanie z urządzenia mobilnego daje nam więcej możliwości niż dotychczas.

LTE – standardem szybkiego przesyłu danych!

Korzystanie ze wszystkich aplikacji nowoczesnych smartfonów wymaga ciągłego dostępu do Internetu. Dotychczasowe systemy przesyłania danych uwzględniały następujące technologie: 2G oraz 3G. Coraz częściej spotykamy się z telefonami z funkcją LTE. Warto zapamiętać, iż telefony z LTE zapewniają pobieranie z prędkością 300 Mb/s, wysyłanie z prędkością 50 Mb/ s oraz ping na poziomie 10 ms. Najlepsze parametry zapewnia czynnik, którym jest jakość zasięgu. Dodatkowo – urządzenia działające w standardzie LTE mogą charakteryzować się dłuższą żywotnością baterii.

smartfon

Technologia LTE zapewnia przede wszystkim krótszy czas oczekiwania na wczytanie się strony, możliwość bezproblemowego oglądania plików video itp. Zanim zdecydujemy się na pakiet z Internetem LTE musimy mieć pewność, że urządzenie mobilne będzie mogło bez żadnego problemu korzystać z tej funkcjonalności. Kolejną ważną kwestią jest wspomniany powyżej zasięg. Technologia LTE dostępna jest przede wszystkim w większych aglomeracjach miejskich. Na szczęście sytuacja ta powoli ulega zmianie i zasięg dostępny bywa również w mniejszych miejscowościach.

Zalety takiego rozwiązania są jednak niepodważalne. Nowoczesne smartfony LTE sprawiają, że korzystanie z Internetu jest niezwykle dogodne, ekonomiczne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz