Wykorzystanie koronek diamentowych przy wierceniu w betonie

Wiercenia za pomocą koronek diamentowych to sposób na wykonanie otworów w twardych i odpornych na uszkodzenia materiałach. Za ich pomocą można z łatwością wiercić w żelbetonie. To także metoda szybsza, niż korzystanie z korony udarowej, którą dodatkowo trzeba czyścić w czasie pracy. Jest wiele zalet korzystania z niej na co dzień, szczególnie na budowie.

Czym wyróżniają się koronki diamentowe?

Koronki diamentowe są wykonane z trwałego i odpornego na ścieranie materiału, co sprawia, że wiercenie za ich pomocą jest skuteczne. Oprócz diamentów lub kamieni szlachetnych mogą znaleźć się z nich również:

  • brąz,
  • nikiel,
  • kobalt,
  • żelazo.

Wszystkie te materiały przekładają się na wyjątkową skuteczność wiertnic do betonu. Rybnik oferuje maszyny, które radzą sobie z trudnymi powierzchniami, których nie można naruszyć przy wykorzystaniu zwykłej wiertarki. Diamenty pozwalają wywrzeć większy nacisk na beton, dzięki czemu otwory wykonuje się szybciej, a tym samym oszczędza się energię konieczną do ich przygotowania.

Dlaczego warto korzystać z koronek diamentowych?

Wiercenie za pomocą koronek diamentowych poza możliwością pracy na trwalszym materiale ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • precyzja w wykonywaniu otworów,
  • mniejsza ilość odpadów powstająca w wyniku przeprowadzonych prac,
  • brak pęknięć w materiale, w którym wykonuje się otwory,
  • możliwość wykonania dowolnego otworu,
  • wygładzenie krawędzi otworu.

Koronki diamentowe sprawiają, że podczas pracy generuje się mniej pyłu, który może być szkodliwy dla zdrowia i utrudnić sprzątanie pomieszczeń. Oprócz tego stosowanie ich nie wpływa negatywnie na beton i nie oddziałuje w żaden sposób na jego stabilność oraz właściwości.

Koronki diamentowe są montowane w wiertnicach do betonu, czyli profesjonalnych maszynach ułatwiających wykonanie dokładnych otworów. Firmy, które chcą nich skorzystać, mogą zdecydować się na usługi wypożyczalni sprzętu budowlanego. Gliwice mogą zaproponować wiele miejsc, w których klient ma możliwość zapoznania się z różnymi modelami tych urządzeń. Przedsiębiorstwa takie jak PROTECH zajmują się wynajmem wysokiej klasy różnorodnych urządzeń, które są w stanie wykonywać otwory o dowolnej średnicy na głębokość nawet 45 centymetrów. Są bardzo pomocne na wielu placach budowy i podczas poważnych remontów.

Dodaj komentarz